Yükleniyor...

Analist: Altcoin Sezonu Her Zamankinden Daha Yakın! Tek Şart BTC’nin Bu Seviyeye Gelmesi

Bitcoin’in kripto piyasası üzerindeki hakimiyeti, geçtiğimiz hafta sabit kaldı ancak yılın başından bu yana düşüş gösteriyor.

Analist Altcoin Sezonu Her Zamankinden Daha Yakın Tek Şart BTC’nin Bu Seviyeye Gelmesi

Bitcoin’in kripto piyasası üzerindeki hakimiyeti, geçtiğimiz hafta sabit kaldı ancak yılın başından bu yana düşüş gösteriyor. Altcoin’lerin BTC’den bağımsız herhangi bir muazzam momentum kazanması için, kripto para biriminin bu baskınlığın bir kısmını bırakması gerekiyor.

Popüler bir kripto para analisti, kripto para yatırımcılarının uzun zamandır beklediği altcoin sezonunun başlama olasılığının her zamankinden daha yüksek olduğunu ve beklenen artışların çok yakında gerçekleşeceğini söyledi.

Analist, bu görüşünü destekleyen üç temel faktör olduğunu ve bu altcoin rallisinin gerçekleşmesi için BTC’nin hakimiyetinin %62’nin altına düşmesinin zorunlu olduğunu açıkladı

Bitcoin’in Hakimiyeti %65’te Kaldı

Yazım sırasında Bitcoin hakimiyet oranı %65’te ve son birkaç haftadır aynı seviye devam ediyor. Bitcoin, Mart ortası çöküşünü takip eden dönemde altcoin’lerden daha iyi performans gösterdi.

Şubat ayı sonlarında BTC hakimiyeti, altcoin’ler büyük bir ivme kazanmaya başladığı için son yılların en düşük seviyelerini buldu. Geleneksel piyasalarda görülen türbülans neredeyse tüm kripto para birimlerinin azalmasına neden olduğundan, piyasa genelinde yükseliş trendi kısa ömürlü oldu.

Neden Altcoin Sezonu Her Zamankinden Daha Yakın

Popüler bir analist, meşhur “Altcoin Sezonu”nun her zamankinden daha yakın olduğuna inandığını açıkladı.

Bu tartışmalı düşünceyi, BTC’nin hakimiyetinin bir analizini sunarak destekledi ve son zamanlarda önemli bir düşüşe işaret eden düşüş eğilimi gösterdiğini belirtti.

Kripto analisti hakimiyet oranının 871 günlük bir yükseliş trendini kırmak üzere olduğunu ve %62’nin altında kesin bir düşüşün, altcoin sezonunun başlangıcını işaret edeceğini açıkladı.

Yukarıdaki grafik, hızlı yaklaşımlarda görülen üçgen formasyonunun tepe noktası olarak bu bozulmanın önümüzdeki iki ay içinde gerçekleşeceğini göstermektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner