Yükleniyor...

Bitcoin Çarpıcı Bir Şekilde Boğa Görünüyor! BTC 300 Bin Dolar Hedefine Ne Kadar Yakın?

Kriptografi uzmanı ve Blockchain altyapısı konusunda uzmanlaşmış şirket olan Blockstream'in CEO'su Adam Back, Bloomberg ile yakın zamanda yapılan bir röportajda, BTC fiyatının beş yıl içinde 300 bin dolara yükseleceği görüşünü dile getirdi.

Bitcoin Çarpıcı Bir Şekilde Boğa Görünüyor BTC 300.000 Dolar Hedefine Ne Kadar Yakın

Kriptografi uzmanı ve Blockchain altyapısı konusunda uzmanlaşmış şirket olan Blockstream’in CEO’su Adam Back, Bloomberg ile yakın zamanda yapılan bir röportajda, BTC fiyatının beş yıl içinde 300 bin dolara yükseleceği görüşünü dile getirdi.

Fiyat tahmini ile ön plana çıkan Adam Back, YouTuber ‘Barely Sociable’ tarafından yayınlanan bir videoda, Bitcoin’i oluşturan gizemli figür olarak tekrar gündem oldu. Video şimdiye kadar 305.000’den fazla görüntülendi. Adam Back bu haberleri reddetti ve “Satoshi’nin anonim kalmasının çok önemli bir şey” olduğunu ileri sürdü.

Goldman Sachs’in Bitcoin’e yönelik son çıkışına rağmen Back, kripto para biriminin önümüzdeki birkaç yıl içinde üç kattan daha fazla değere sahip olacağından emin. “Varlık sınıfı değil” diye etiketlenen ve çok uluslu yatırım bankası tarafından kurumsal yatırımcılar için riskli olduğu iddia edilen Bitcoin, değer kazanmaya devam etti. Bunun bir nedeni, geleneksel varlık sınıflarından bazılarını riske atan Covid-19 salgınının neden olduğu belirsizliktir.

Sadece bu gelişmeler bile, birçok yatırımcıyı kripto para birimlerinde fırsatlar aramak için geleneksel finansal piyasadan geçiş yapmaya yönlendirdi. Gayrimenkul yatırımı neredeyse beklemeye alınırken, tahvillerin aşırı değerli olduğu düşünülüyor. Bu gelişmeler de kripto para birimi gibi alternatif yatırımları çok daha çekici kılıyor. Geriye dönüp bakıldığında, birçok bireyin yatırımlarını korumak istemesi, BTC fiyatındaki yükselişin arkasındaki ana neden gibi duruyor.

Bitcoin (BTC) İçin 300 Bin Dolar Seviyesi Ne Kadar Gerçekçi?

Küresel salgının bir sonucu olarak dolardaki enflasyon riskinin artması, dijital para biriminin fiyatının enflasyona bağlı olarak yükselmesini mümkün kılmaktadır. Bu durum, bir kez daha Bitcoin fiyatının gerçek değerine tam olarak karşılık gelmediğini kanıtlayacaktır. Veya başka bir deyişle, piyasada satılandan daha az kripto para üretilmektedir.

Buna ek olarak, yarılanma sonrası büyüme henüz net bir şekilde ortaya çıkmamıştır. 2. yarılanma etkinliğinden sonra Aralık 2017’de Bitcoin fiyatı, birkaç gün içinde %2000’den fazla arttı. Bu gerçek tek başına, gelecek yıllarda daha büyük dalgalanmaların beklenebileceğine işaret ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner