Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin (BTC) ve XRP Balinalarının Yaptığı Büyük İşlemler, Kripto Piyasasında Paniğe Sebep Oluyor

Bitcoin (BTC) ve XRP Balinalarının Yaptığı Büyük İşlemler, Kripto Piyasasında Paniğe Sebep Oluyor

ABONE OL:google-news

Bitcoin (BTC) ve XRP balinaları kuşku uyandıran büyük işlemler gerçekleştirdi. Büyük miktarda XRP’leri içeren transfer işlemi, kripto para borsası Bithumb ile anonim bir cüzdan adresine arasında gerçekleşti. 699.999.981 XRP gönderilen anonim hesabın herhangi bir kripto para borsası, kurum veya kripto saklama platformuna bağlı olmadığı biliniyor.

Twitter hesabı Whale Alert tarafından bildirilen işlemin, XRP varlıklarını saklamayı düşünen bir kripto para trader’ına ait olduğu düşünülüyor.

Başka Bir Bitcoin (BTC) Kazası Yaşanabilir!

Bitcoin balinaları da oldukça hareketli zamanlar geçiriyor. Bir Bitcoin balinası kısa süre önce OKEx’te 20 milyon dolarlık BTC aldı. Bu, 2020’de kaydedilen en büyük tek satın alma işlemlerinden biridir. Aynı alıcının son zamanlarda, çok sayıda Bitcoin satın aldığı bildiriliyor. Bu işlemler kripto para yatırımcılarının dikkatini çekti ve birçok kişi bunun ne anlama gelebileceğini merak etti.

Bu büyüklükte Bitcoin bir kerede satıldığında, Bitcoin’in fiyatını, olumsuz bir şekilde etkileyebilir ve dump olarak adlandırılan bir etkinliğe sebep olabilir. Öte yandan, milyonlarca dolar değerinde varlığa sahip olmak fiyatı olumlu yönde etkilediği için, pump oluşumu gerçekleşebilir.

Alıcının amacı şu anda bilinmemekle birlikte, Twitter’da bazı kripto üyeleri balinanın pump ve dump planlayabileceğini düşünüyor. Ancak iyi haber şu ki, büyük balinalar mal varlıklarını sık sık satmıyorlar.

Bitcoin ve XRP’ye nazaran Ethereum balinaları bu aralar sessiz kalıyor. 10.000 dolardan sert bir şekilde düşmesinin ardından Bitcoin, yana doğru hareket ederek konsolidasyon aşamasına girmiş gözüküyor. Bu sebeple kripto para trader’ları, bir sonraki büyük değişimi beklemekte gibi görünüyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakZycrypto
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,293TakipçilerTakip Et
560AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar