Yükleniyor...

Bitcoin’den (BTC) Beklenen Bir Sonraki Adım!

1 Haziran'da meydana gelen sahte kopuş sonrası Bitcoin (BTC) toparlanarak konsolidasyon aşamasına girdi.

Bitcoinden BTC Beklenen Bir Sonraki Adım

1 Haziran’da meydana gelen sahte kopuş sonrası Bitcoin (BTC) toparlanarak konsolidasyon aşamasına girdi. İşaretleri okuyamayan ve FOMO’ya (Fear Of Missing Out: Fırsat Kaçırma Duygusu) teslim olan yatırımcıların çoğu kötü bir rekt elde ettiler.

Yükseliş oluşumu için her zaman onay gereklidir. 10.000 doların üzerindeki bölge, 2018’den beri BTC/USD’de makro direnç bölgesi olarak işlem görüyor.

Fibonacci ve 10.000 Dolar

Uzun vadeli bir zaman dilimi, 10.000 ila 11.000 dolar arasındaki bölgenin Bitcoin için kritik bir direnç bölgesi olduğunu ortaya koyuyor. BTC/USD 10.000 doları geçtiğinde, insanlar bunun büyük bir boğa koşusu olduğunu düşündüler.

Bununla birlikte, BTC için günlük zaman aralığı, bu bölgeye 2018’den beri saygı duyulduğunu göstermektedir. Fibonacci trend uzantısını Bitcoin’in zirve fiyatı olan yaklaşık 19.000 dolardan 3.500 dolara kadar çekersek, %61.8’lik altın geri çekilme oranı 10.000 dolar seviyelerinde iyileşme gösteriyor.

Ayrıca günlük grafiklerde bölgesel yükseklerin kademeli olarak düşerken, bölgesel alçak seviyeler yükselmeye başladığı görülüyor. Düşen bir kama oluşumu yükseliş habercisidir.

Bitcoin’in (BTC) Bir Sonraki Adımı

RSI veya Göreceli Güç Endeksi şu anda bir aralık içinde hareket ederek konsolidasyon aşamasını gösterir. Bitcoin’in yukarı doğru ivmelenmesi için, direnişin tekrar yürürlüğe girmesi gerekiyor.

Panik başlarsa ve alıcılar satışları hızlandırırsa, BTC/USD 6.000 dolara kadar düşebilir.

Bitcoin’in 11.000 dolar aralığının üzerine çıkması durumunda yükseliş olduğu varsayılabilir. Bu, yükseliş sinyalinin teyidi olacaktır. Bu nedenle, BTC bu seviyede uzun süre kalmalıdır. BTC’nin 11.000 doları aşmayı başarması durumunda, Bitcoin muazzam bir ivme kazanabilir ve 14.000 dolara doğru yönelebilir. Ancak teyit gerçekleşene kadar, BTC/USD’nin bir ayı piyasasında olduğu varsayılabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner