Yükleniyor...

Bitcoin’de Yaşanan Yükselişler, Bazı Hisse Senetlerine Yaradı

Bitcoin (BTC) fiyatından yaşanan yükselişler, kripto para madenciliği şirketlerinin hisselerini katlamasına yol açtı.

bitcoin de yasanan yukselisler bazi hisse senetlerine yaradi

Bitcoin (BTC) fiyatından yaşanan yükselişler, kripto para madenciliği şirketlerinin hisselerini katlamasına yol açtı.

Halka arzı gerçekleşen ilk madencilik şirketi olan ve Nasdaq’ta işlem gören Caan Inc. hisseleri, son iki gün içerisinde %50 değer kazanarak 3 dolar seviyesine yükseldi.

2019 yılında Nasdaq’ta listelenmeye başlayan şirket, bir süredir zor günler geçiriyordu. Özellikle gerçekleşen Bitcoin yarılanmasından sonra hisse fiyatlarında ciddi düşüşler yaşamıştı. Son günlerde yaşadığı yükselmelere rağmen, şirket hisseleri tüm zamanlarının en yüksek seviyesi olan 8.98 dolarlık seviyeden hâla büyük derecede aşağıda yer alıyor.

Çin merkezli firma, Nasdaq’ta Amerikan mevduat hisseleri şeklinde işlem görüyor. Firma uzun süredir Bitcoin madenciliği için gerekli olan entegre devreleri tasarlıyor ve satışını gerçekleştiriyor. Amerikan borsasında işlem göreceği ilk duyulduğu zaman piyasaları oldukça şaşırtan şirketin, en büyük rakipleri arasında gösterilen Bitmain ve Ebang henüz ABD piyasalarına giriş yapmadı.

Nasdaq’ta işlem gören diğer bir madencilik şirketi Riot Blockchain’de 2 günlük süre içerisinde %30’luk bir değer artışı yaşadı ve hisse değerini 2.84 dolara çıkartabildi. 23 Mart tarihinden itibaren yüksek derecede performans gösteren şirket hisseleri, yaklaşık 2.5 ay içerisinde %300 artış sergiledi.

Bitcoin’in de yaşanan hareketlilikten faydalanan son firma ise Hut 8 Mining oldu. Mayıs ayından itibaren yaklaşık %120 değer kazanan şirket hisseleri, iki günlük bu süreç içerisinde, %22 artış sergiledi. Kanada borsasında işlem gören HUT hisseleri, yazım itibari ile 2.08 Kanada Doları’ndan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner