Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin'de Yaşanan Yükselişler, Bazı Hisse Senetlerine Yaradı

Bitcoin’de Yaşanan Yükselişler, Bazı Hisse Senetlerine Yaradı

ABONE OL:google-news

Bitcoin (BTC) fiyatından yaşanan yükselişler, kripto para madenciliği şirketlerinin hisselerini katlamasına yol açtı.

Halka arzı gerçekleşen ilk madencilik şirketi olan ve Nasdaq’ta işlem gören Caan Inc. hisseleri, son iki gün içerisinde %50 değer kazanarak 3 dolar seviyesine yükseldi.

2019 yılında Nasdaq’ta listelenmeye başlayan şirket, bir süredir zor günler geçiriyordu. Özellikle gerçekleşen Bitcoin yarılanmasından sonra hisse fiyatlarında ciddi düşüşler yaşamıştı. Son günlerde yaşadığı yükselmelere rağmen, şirket hisseleri tüm zamanlarının en yüksek seviyesi olan 8.98 dolarlık seviyeden hâla büyük derecede aşağıda yer alıyor.

Çin merkezli firma, Nasdaq’ta Amerikan mevduat hisseleri şeklinde işlem görüyor. Firma uzun süredir Bitcoin madenciliği için gerekli olan entegre devreleri tasarlıyor ve satışını gerçekleştiriyor. Amerikan borsasında işlem göreceği ilk duyulduğu zaman piyasaları oldukça şaşırtan şirketin, en büyük rakipleri arasında gösterilen Bitmain ve Ebang henüz ABD piyasalarına giriş yapmadı.

Nasdaq’ta işlem gören diğer bir madencilik şirketi Riot Blockchain’de 2 günlük süre içerisinde %30’luk bir değer artışı yaşadı ve hisse değerini 2.84 dolara çıkartabildi. 23 Mart tarihinden itibaren yüksek derecede performans gösteren şirket hisseleri, yaklaşık 2.5 ay içerisinde %300 artış sergiledi.

Bitcoin’in de yaşanan hareketlilikten faydalanan son firma ise Hut 8 Mining oldu. Mayıs ayından itibaren yaklaşık %120 değer kazanan şirket hisseleri, iki günlük bu süreç içerisinde, %22 artış sergiledi. Kanada borsasında işlem gören HUT hisseleri, yazım itibari ile 2.08 Kanada Doları’ndan işlem görüyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,293TakipçilerTakip Et
560AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar