Yükleniyor...

Bloomberg’e Göre, Tether’ın Ethereum’un Yerini Alması An Meselesi

Bloomberg'in Haziran ayına ışık tutan kripto para raporuna göre, Tether'ın doların gücüyle, iki numaralı kripto para birimi olan Ether'i geçmesi bekleniyor.

taht

Bloomberg’in Haziran ayına ışık tutan kripto para raporuna göre, Tether’ın doların gücüyle, iki numaralı kripto para birimi olan Ether’i geçmesi bekleniyor.

Bloomberg’in Haziran raporu, Tether’ın piyasa değeri itibariyle Ethereum’u aşmasının an meselesi olduğunu belirtiyor.

Raporda, Tether’ın piyasa değerinin artması ile Bitcoin (BTC) ilişkisine dikkat çekiliyor :

“Dolara dijital bağlantılar ile olan ilgi, dünyanın rezerv para biriminde aracı olmadan işlem ve depolama ihtiyacını temsil ediyor.”

Ether, Bitcoin’in Gölgesinde Yaşıyor

Son zamanlarda stabil koin Tether piyasa değeri ile, 3 numaradaki XRP’yi yerinden etmişti. Bloomberg Tether’ın orada kalmayacağını, Ether’in ikinci sıradaki yerine doğru ilerleyeceğini söylüyor:

“Baskın kripto trendlerinde beklenmedik bir durum olmadıkça Tether’ın, Bitcoin’in arkasındaki 2 numaralı sırayı almak için Ethereum’u geçmesi bir an meselesi. Dolar bağlantılı stabil koinin benimsenmesini durduracak çok az şey var gibi görünüyor. ”

Aynı zamanda rapor, Ether’in Bitcoin’in gölgesinde yaşadığını da öne sürüyor :

“ETH fiyatında Bitcoin’den yükselen bir dalga olmadığını görüyoruz. Üstün kripto para birimi, benimsenme açısından sürüden ayrılıyor ve parasal gevşeme sırasında ideal makroekonomik koşullarla destekleniyor. ”

Doların Omuzlarında

ABD’deki büyük teşvik paketine rağmen, dolar diğer büyük para birimleri karşısında değer kazanmaya devam ediyor. Raporda, Tether gibi dolara erişim sağlayan stabil koinlerin de değer kazanacağı bildiriliyor.

Son olarak hatırlatacak olursak, hem Bitfinex hem de Tether, yakın zamanda yasal sorunlarla uğraşmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner