Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Yeni Güncellemesi İle Daha Güvenilir Hale Geliyor

Bitcoin Yeni Güncellemesi İle Daha Güvenilir Hale Geliyor

ABONE OL:google-news

Bitcoin Core tarafından 3 Haziran tarihinde “Bitcoin Core 0.20.0” adı verilen yeni bir güncelleme yayınlandı. Yayınlanan bu güncelleme ile birlikte, Bitcoin ağına karşı ulusal devletler tarafından gelebilecek saldırılara karşı bir güvenlik önlemi yer alıyor.

“Asmap” olarak adlandıran bu yeni yapılanmaya göre, şimdiye kadar daha önce hiç gerçekleşmemiş olan “Erebus” saldırılarına karşı koruma amaçlanıyor. Erebus saldırısı, ulus devletleri tarafından ya da Amazon Web Services gibi küresel çaptaki internet sağlayıcıları tarafından gerçekleştirilebilmesi olası ve saldırı sonucu Bitcoin ağının hasar görebileceği bir durum.

Saldırıya ilişkin çözüm ise, Bitcoin’in kodunun 20. sürümüne yerleştirildi ve lider kripto varlığı sansürlemeye karşı daha dirençli hale getiriyor. Aslında Erebus saldırısı tehdidi ile karşı karşıya kalan tek kripto varlık Bitcoin değil. Benzer şekilde Litecoin (LTC), Dash (DASH) gibi diğer kripto paralarda bu saldırı riskini taşıyor.

Bitcoin ağının belki de en büyük korkulu rüyası devletler veya küresel çapta oyuncular tarafından saldırıya uğrama korkusu diyebiliriz. Bu tür saldırılar bile aslında Bitcoin ağının işleyişini bozmak için yeterli görünmese de en küçük bir ihtimal bile göz önüne alınarak, Bitcoin geliştiricileri tarafından yeni güncellemer yayınlanıyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakCoindesk
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,293TakipçilerTakip Et
560AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar