Yükleniyor...

Bitcoin Yeni Güncellemesi İle Daha Güvenilir Hale Geliyor

Bitcoin Core tarafından 3 Haziran tarihinde "Bitcoin Core 0.

bitcoin guncelleme

Bitcoin Core tarafından 3 Haziran tarihinde “Bitcoin Core 0.20.0” adı verilen yeni bir güncelleme yayınlandı. Yayınlanan bu güncelleme ile birlikte, Bitcoin ağına karşı ulusal devletler tarafından gelebilecek saldırılara karşı bir güvenlik önlemi yer alıyor.

“Asmap” olarak adlandıran bu yeni yapılanmaya göre, şimdiye kadar daha önce hiç gerçekleşmemiş olan “Erebus” saldırılarına karşı koruma amaçlanıyor. Erebus saldırısı, ulus devletleri tarafından ya da Amazon Web Services gibi küresel çaptaki internet sağlayıcıları tarafından gerçekleştirilebilmesi olası ve saldırı sonucu Bitcoin ağının hasar görebileceği bir durum.

Saldırıya ilişkin çözüm ise, Bitcoin’in kodunun 20. sürümüne yerleştirildi ve lider kripto varlığı sansürlemeye karşı daha dirençli hale getiriyor. Aslında Erebus saldırısı tehdidi ile karşı karşıya kalan tek kripto varlık Bitcoin değil. Benzer şekilde Litecoin (LTC), Dash (DASH) gibi diğer kripto paralarda bu saldırı riskini taşıyor.

Bitcoin ağının belki de en büyük korkulu rüyası devletler veya küresel çapta oyuncular tarafından saldırıya uğrama korkusu diyebiliriz. Bu tür saldırılar bile aslında Bitcoin ağının işleyişini bozmak için yeterli görünmese de en küçük bir ihtimal bile göz önüne alınarak, Bitcoin geliştiricileri tarafından yeni güncellemer yayınlanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner