Anasayfa Uzman Haberleri Erkan Öz, İsabetli Bitcoin Fiyat Tahminleriyle Ünlü Modeli Eleştirdi

Erkan Öz, İsabetli Bitcoin Fiyat Tahminleriyle Ünlü Modeli Eleştirdi

ABONE OL:google-news

‘2020 Yeni Ekonomi’ kitabının yazarı, ekonomi gazetecisi ve yapımcı Erkan Öz, PlanB’nin ünlü Bitcoin fiyat tahmin modeli ‘stok-akış’ hakkında yorumlarda bulundu.

Coinkolik’in daha önce bildirdiği üzere, PlanB’nin ünlü modelinin güncellenmiş versiyonu olan Stok-Akışı Çapraz Varlık Modeli (S2FX), kripto para topluluğu trader’larından Celil Öztürk tarafından geçtiğimiz günlerde Türkçe’ye çevrildi. Güncel versiyonun diğer çevirisi ise Japonca olarak yer alıyor.

Erkan Öz ise, Twitter’da bu modele dair görüşlerini belirterek, bu modele tamamen bel bağlanmaması gerektiğini söyledi:

“Unutmayın bu sadece Bitcoin için bir tahmin modeli. Daha önceki yıllarda fiyatın modele göre hareket etmiş olması, gelecekte de edeceğinin garantisi değil. Ancak bu konulara meraklı olan ve İngilizcesi olmayanlar için Celil Öztürk (@cybrspcffrs) S2FX Model’ini Türkçe’ye çevirmiş.”

Birçok analist tarafından da referans alınan S2F modeli makalesi, ilk olarak orijinal sürümü ile 2019 yılında Hüseyin Oğuz tarafından Türkçeye aktarılmıştı.

PlanB geçtiğimiz haftalarda makaleyi güncellediğini açıklayarak, blog hesabında son hesaplamaların çok daha yüksek fiyatları gösterdiğini belirtmişti.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,293TakipçilerTakip Et
560AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar