Yükleniyor...

Analist Benjamin Cowen, Bitcoin’de (BTC) İzlenebilecek Önemli Seviyeleri Açıkladı

Kripto para analisti Benjamin Cowen, 40.

analist benjamin cowen bitcoinde btc izlenecek onemli seviyeleri acikladi

Kripto para analisti Benjamin Cowen, 40.000 doları geri kazanmaya çalışan piyasa değeri açısından dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin için önemli seviyelerin ana hatlarını çiziyor.

Cowen, yeni bir strateji oturumunda, genel hatlarıyla Bitcoin konusunda olumlu olmasına rağmen, kısa vadede düşüş hareketlerine hazırlıklı olmalarının trader’ların yararına olacağını söylüyor:

“Aşağı yönlü riski göz önünde bulundurmuyorsanız, kendinize iyilik yapmıyorsunuz demektir ve düşüş senaryoları ortaya koymak kötü bir şey değil. Düşüş senaryolarını düşünmelisiniz. Sadece “Ah bu FUD” ve “Beni FUD ile rahatsız etmeyin. Tek duymak istediğim her gün yükseliyor olması” dememelisiniz. “Kendinize iyilik yapmıyorsunuz. Düşüş senaryolarını göz önünde bulundurmak, düşüş trendi varsa bundan yararlanmanıza yardımcı olur.”

Cowen, aşağı doğru sert bir harekete hazır olmanın, ana giriş noktasından yararlanmak anlamına gelebileceğini söylüyor:

“Belirli kalıplar içinde hareket ederseniz ve ‘bir daha 20.000 doları görmeyeceğiz’ derseniz, böyle bir hareket görürsek bu hareketten yararlanmaya hazır olacak mısınız yoksa hamlelerinizi herkes sene sonunda 300.000 dolar olacak dediği için 60.000 dolar olacağı yönünde mi şekillendirdiniz? Aşağı yönlü riski göz önünde bulundurmanız, işler kötüye giderse muhtemelen piyasaya DCA’ya (dolar maliyet ortalaması) ek olarak kenarda bazı stablecoin’lere sahip olmanızı sağlar.”

Yakından takip edilen analist, yazı yazarken yaklaşık 28.253 dolar olan 50 haftalık hareketli ortalamadan başlayarak Bitcoin’de dikkat edilmesi gereken bazı önemli seviyelere dikkat çekiyor:

“50 haftalık [hareketli ortalamaya] bakıldığında, bu bakılması gereken bir alan gibi görünüyor. Bu, sürekli bir düzeltme durumunda ona bakacak ilk alan olabilir. Ve aşağı inmeye devam edersek, insanların bunun hala bir boğa piyasası olduğunu nasıl söyleyeceklerini merak ediyorum. Demek istediğim, %50-60 düşüyorsanız, piyasa duyarlılığında kesinlikle bir değişiklik yaşıyorsunuzdur…

Ancak 100 haftalık 18.500 dolardan daha da uzak ve 200 haftalık ise çok daha uzak… Bu fiyatlara, 12.000 dolar veya 13.000 dolara gideceğimizi sanmıyorum. Bunlar düşüş yaşadığımız ve sonra yükselişe devam ettiğimiz ve ardından bir konsolidasyon aşamasına girdiğimiz yerde olabilir…

Halihazırda zaten bu biriktirme veya yeniden biriktirme aşamasında olduğumuzu düşünüyorum.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner