Yükleniyor...

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) İçin Yeni Bir Kullanım Alanı Keşfetmiş Olabilir

Milyoner Elon Musk, Dogecoin madenciliği ile desteklenen bir jakuzi oluşturma fikrine ilgi gösterdi.

elon musk dogecoin doge icin yeni bir kullanim alani kesfetti

Milyoner Elon Musk, Dogecoin madenciliği ile desteklenen bir jakuzi oluşturma fikrine ilgi gösterdi.

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin madenciliğinin ürettiği ısı ile çalışacak bir jakuzi geliştirme konusunda ilginç bir fikir aldı. Fikir, önde gelen kripto para portföy takipçisi Blockfolio’nun Twitter hesabından geldi. 

Musk’ın DOGE’u bir uydu görevi için kabul ettiği ve Dogecoin’in gelişimine şimdiden öncülük ettiği göz önüne alındığında, bunun sıradaki proje olabileceğini varsaymak çok da abartılı olmayabilir.

ByteTree verilerine göre, kripto para bir şaka olarak yaratılsa da artan işlem ücretleri nedeniyle gelirleri 2021’de %4.500’ün üzerinde artış yaşadı ve madencileri ciddi para kazandı.

Dogecoin, Bitcoin’e kıyasla daha az enerji yoğun olan Scrypt tabanlı bir kripto para birimidir. İkili madencilik modeli nedeniyle, yalnızca Litecoin gibi diğer kripto paralarla birlikte çıkarılabilir.

Fikir Yeni Değil

Tıpkı elektrikli arabalar ve telepati gibi, madencilerden gelen ısıyı dönüştürme fikri de tam olarak yeni değil.

2018’in başlarında Çek girişimci Kamil Brejcha, serasında domates yetiştirmek için geleneksel ısıtıcıları madencilik teçhizatıyla değiştirerek manşetlere çıkmıştı. 

Bazı kripto para madenciliği şirketleri, işletmelerin ve özel evlerin ısıtma sistemlerine bağlanabilen ekipmanlar sunuyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner