Yükleniyor...

Analist Benjamin Cowen, Bitcoin’in (BTC) Yükseliş Eğiliminde Olduğunu Söylüyor

Ünlü kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin'in (BTC) yükseliş eğiliminde olduğunu düşünüyor.

btc 4

Ünlü kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in (BTC) yükseliş eğiliminde olduğunu düşünüyor.

Paylaştığı yeni videoda Cowen 566.000 Youtube takipçisine, Bitcoin’in yükselmek için ihtiyaç duyduğu üç şeyi başardığını vurguluyor.

İlk olarak, Bitcoin 20 haftalık basit hareketli ortalamanın (SMA) üzerine çıkmayı başardı. İkincisi, Bitcoin’in grafiği kısa vadeli hareketli ortalama uzun vadeli hareketli ortalamanın üzerine çıktığı zamanda bir “golden cross” gördü. Teknik modele bakıldığında bu durum ufukta bir kırılma olabileceğinin bir göstergesi.

Cowen üçüncü olarak da Bitcoin’nin destek seviyesinin yükseldiğini söylüyor.

“20 haftanın üzerine çıktığımızda ve golden cross aldığımızda, Bitcoin için yapılacak tek şey kalıyor. O da hattı tutmayı başarmak. Eğer çizgiyi (desteği) tutarsan ne olur? Açık bir gökyüzü…”

Cowen ayrıca Bitcoin’in kısa vadede düzeltmeler yaşayabileceğini ancak bunun yatırımcıların gözünü korkutmaması gerektiğini savunuyor. Analist bir 58.000 dolar seviyesi ile 65.000 dolar seviyesi arasında bir direnç görülebileceğini söylüyor.

Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 57,479 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner