Yükleniyor...

Analist Benjamin Cowen’e Göre Büyük Kripto Para Düzeltmesinden Sonra Bitcoin İçin En Gerçekçi Tahmin

Popüler kripto para analisti, Bitcoin'in (BTC) durumu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

btcc

Popüler kripto para analisti, Bitcoin’in (BTC) durumu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Yeni yayınladığı bir videoda Benjamin Cowen, Bitcoin’in boğa piyasası destek bandının altına düştüğünü söyledi; bu dikkate değer çünkü altcoin’lerde de bu gerçekleştiğinde BTC’ye karşı fiyat düşme eğiliminde olabilir:

“Sorun şu ki, burada [mevcut düşük] olduğumuzda ve sarsıntılar yaşandığında, altcoinler, Bitcoin’in sarsıntısını yaşamadan önceki konumlarına asla tam olarak geri dönemezler. Bitcoin 20 haftalık hareketli ortalamanın üzerinde olduğunda, buradaki gibi [2020 sonundan 2021’in başına kadar], bu aşamalarda altcoinlerin hızla toparlanabileceğini ve ardından hızla tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkabileceğini biliyoruz.”

Cowen, Bitcoin’in kendisini ele almaya devam ederken, epik bir fiyat çöküşü tahminlerinin olası olmadığını düşünüyor.

“10.000 dolara geri döneceğimizi ve 10.000 ila 15.000 dolar arasında birkaç yıl geçireceğimizi mi düşünüyorum? Hayır. Ancak önümüzdeki hafta bizi 100.000 dolara çıkaracak bir parabolik ralli yaşayabileceğimizi de görmüyorum. Ben sadece gerçekçi olmak ve insanlara gerçekçi beklentileri sunmak istiyorum. Bekleyin, sabırlı olun, rallinin size gelmesini bekleyin.”

Analist daha sonra, genişletilmiş piyasa döngülerinin mantıksal olarak daha uzun yatay fiyat hareketlerini nasıl içereceğini açıkladı:

“Hala, yaz aylarında yaptığımız gibi bu seviyelerden [30.000 ila 60.000 dolar] sıçrarsak, hala uzun bir döngüye girmiş gibi göründüğünü düşünürüm. Geçen döngüde [2015-2017] bu uzun yeniden birikim aşamalarını yaşadık. O kadar uzun değillerdi, ancak Bitcoin’in yarım yıldan fazla bir süre boyunca aşağı yukarı yana doğru gittiği aşamalar vardı. Ayrıca, uzayan bir döngünün daha uzun yan periyotlara sahip olması beklenebilir.”

Cowen, Bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketlerini çizerek analizini tamamladı ve BTC’nin 2022’nin ortasına kadar bir kez daha tüm zamanların en yüksek seviyelerini tekrar ziyaret edeceğine inandığını belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner