Yükleniyor...

Analist: Bitcoin Ayı Piyasası Düşük İşlem Hacminden Dolayı Devam Ediyor

Önde gelen bir araştırmacı ve kripto para analisti olan Willy Woo, Twitter üzerinden kısa süre önce, kripto para birimi işlem hacimlerinin fiyatların yakın zamanda düzelmesi için çok düşük olduğunu belirtti.

Bitcoin Ayı Piyasası

Önde gelen bir araştırmacı ve kripto para analisti olan Willy Woo, Twitter üzerinden kısa süre önce, kripto para birimi işlem hacimlerinin fiyatların yakın zamanda düzelmesi için çok düşük olduğunu belirtti. 2018 yılının Mayıs ayının sonlarında Bitcoin fiyatının herhangi bir toparlanma belirtisi göstermeden önce 6.000 dolara düşeceğini doğru tahmin eden Woo, son haftalarda yüksek seviyelerde oynaklık seviyesinin kripto para birimleri hacminde artışa yol açabileceğini savunuyor.

6.000 Dolardan 3.000 Dolara Düşüş Toparlanma İşareti Değil

Mevcut piyasa koşullarını bir tweet ile değerlendiren Woo, ilk hacimli ani yanlış değerinin daha hızlı bir düzeltme yaptığını ve ayı piyasasına daha erken bir son verdiğini işaret etti. Rallinin uçuculuğun bir yan etkisi olduğunu ve 6 bin dolardan 3 bin dolara düşüşün muazzam bir ticaret hacmi yarattığını, ancak hiçbir şekilde birikim hacminin başladığının bir belirtisi olmadığını da sözlerine ekledi. Woo ayrıca şunları da gözlemledi:

Kripto para birimi piyasasında fiyat hareketlerini açıklamaya devam eden Woo, İşlemlerde Ağ Değeri (NVT) oranının (kendisinin geliştirdiği bir ölçüm) şu anda daha yüksek olduğunu belirtti. Bu, Exodus cüzdan danışmanına göre, zincir içi işlemlerin değerinin ağ değerlemesinden oldukça düşük olduğu anlamına geliyor. NVT oranı, kripto paraların gerçek değerini tahmin etmek için kullanılıyor. Bu da yatırımcıların Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatlarının ne kadar düşük veya çok yüksek olduğunu belirlemesine yardımcı olur. Woo, yüksek seviyedeki dalgalanmaların neden olduğu son tıkanmanın hacimdeki etkilerinin nasıl azaldığını açıkladı. Woo, hacimin o zamandan beri düştüğünü ve uzun vadede ayıların kazanacağı görüşünde.

2018 Kasım’ında Woo, kripto para piyasasındaki düşüş eğiliminin devam edeceğini öngörerek Bitcoin üzerindeki aşağı yönlü baskının bu yılın ikinci yarısına kadar devam edebileceğini savunmuştu. Bunu yaparken de NVT’den gelen ve referans seviyelerinin altına düştüğünü gözlemlediği verilere atıfta bulunmuştu. CoinMarketCap’in verilerine göre Bitcoin şu anda 3.864 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatlik kayıp 0,19 seviyelerinde. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 132 milyar dolar seviyelerinde.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner