Yükleniyor...

Bitcoin Uzun Vadeli Yatırımcılar Tarafından Çevrelenmiş Durumda

DailyFX tarafından yayınlanan araştırma verileri, yatırımcıların Bitcoin ve kripto ile ilgili diğer yatırımlara daha fazla ilgi göstermeye başladığını gösteriyor.

Bitcoin Uzun Vadeli Yatırım

DailyFX tarafından yayınlanan araştırma verileri, yatırımcıların Bitcoin ve kripto ile ilgili diğer yatırımlara daha fazla ilgi göstermeye başladığını gösteriyor. Pazar araştırmasına göre, Bitcoin’e yatırımcının ilgisi Kasım 2018’de en yüksek seviyeye ulaştı. DailyFX’in araştırma analisti Fan Xu, Bitcoin perakende yatırımcıların yüzde 77,5’inin net uzun vadeli olduğunu bu yatırımcıların oranının 3,44 ile 1 arasında olduğunu söylüyor. Net uzun vadeli yatırımcılar dünden yüzde 0,4, geçen haftaya göre yüzde 6,2 ve net kısa vadeli yatırımcılar dünden yüzde 2,7 ve geçen haftaya göre yüzde 6,4 daha düşük.

Yatırımcılar Dünden Daha Net, Daha Uzun Vadeliler

Xu, Bitcoin’in görünüşte olumlu görünmesine rağmen, veri analizinin BTC’nin fiyatının yakında toparlanmayacağı görüşünde. Xu’nun pazar araştırmasına göre, yatırımcılar dünden ve geçen haftadan daha net bir süreyi takip ediyor ve mevcut hissiyat ile son değişikliklerin birleşimi bize daha güçlü bir Bitcoin-düşüş eğilimi içerisinde olunduğunu gösteriyor. Kripto para birimlerinin gelecekteki fiyatlarını doğru bir şekilde tahmin etmek zor olsa da, Element Digital Assets Management’dan araştırmacılar Eylül 2018’de BTC’nin fiyatının 3.000 doların altına düşme ihtimalinin kuvvetli bir ihtimal olduğu görüşündelerdi. O zamanlar Bitcoin, 5.500 dolar – 8.500 dolar aralığında işlem görüyordu (Temmuz 2018’den beri) ve bu kısa vadeli yatırımcıların kripto piyasasına hükmettiğinin bir işaretiydi.

Element Digital Assets Management Yöneticisi Thejas Naval, gün içi spekülasyonları ifade etmek için kaldıraçlı yapılandırılmış türev araçlarını kullanan kısa vadeli oyuncuların piyasada bulunduğunu belirtti. Firmanın kantitatif araştırma sorumlusu Kevin Lu, kripto piyasasının görünüşte her habere cevaben bir aralıkta hareket eden ultra dönüşlü bir durumda olduğunu gözlemledi. Özellikle, eski Wall Street tüccarı ve önde gelen kripto yorumcusu Tony Vays, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in henüz dibi görmediğini ve dibi görmemek için şansının yüzde 85 olduğunu düşündüğünü açıkladı. Vays’ın analizine ve tanınmış analist Murad Mahmudov’la yaptığı görüşmeye göre, yüzde 40’lık bir olasılıkla Bitcoin’in fiyatı 1.000 ile 2.000 $ arasında bir dip seviyeye düşecek. Ayrıca, yüzde 10’luk bir şans olduğunu da belirten Vays, BTC’nin fiyatının çoğu kripto parada hala pahalı olduğundan 1.000 doların altına düşebileceğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner