Yükleniyor...

Blockchain Tabanlı Ürün için ConsenSys ve AMD Ortaklığı

Blockchain yazılım şirketi ConsenSys, yarı iletken üreticisi AMD ve Abu Dhabi merkezli yatırım yönetimi şirketi Halo Holdings üçlüsü Blockchain tabanlı bir bulut bilişim altyapısı üzerinde çalışıyor.

Blockchain Bulut

Blockchain yazılım şirketi ConsenSys, yarı iletken üreticisi AMD ve Abu Dhabi merkezli yatırım yönetimi şirketi Halo Holdings üçlüsü Blockchain tabanlı bir bulut bilişim altyapısı üzerinde çalışıyor. ConsenSys, işbirliğini 4 Ocak’ta yayınlanan bir basın açıklamasında duyurdu. Şirketler, ortaya çıkan Blockchain iş yükleri için AMD donanım tabanlı veri merkezi ürünlerinin geliştirilmesini amaçlayan W3BCLOUD adlı şirketi oluşturmak için ortaklık kurdu. İşbirliği içinde ConsenSys, Blockchain işlemlerinin güvenlik tarafında bilgisayar kullanımı ve teknoloji için kullanım alanları konusunda uzmanlık sağlayacak.

Hem Kamu Hem de Özel Sektörün İhtiyaçlarını Karşılayacak

Basın açıklamasına göre W3BCLOUD, hem kamu hem de özel sektörün gereksinimlerini karşılamak için ilk bağımsız bulut bilişim Blockchain altyapısı olacak. AMD’de ürün yönetimi ve Blockchain teknolojisi direktörü Joerg Roskowetz, ürünün akıllı kimlik, kurumsal veri merkezleri ve sağlık kimliği lisanslama ve tedarik zinciri yönetimine kadar çeşitli zorluklarla başa çıkmak için tasarlanacağını söyledi. ConcenSys, 2018 Aralık ayında Güney Koreli teknoloji holdingi SK Grubu ile bir girişim için anlaşmaya gitti. Girişim, akıllı sözleşmeler kullanarak bir kurumsal Blockchain iş modeli oluşturmayı amaçlıyor. Ortaklık, Koreli geliştiriciler için ConsenSys Academy ve SK Holdings C&C’nin Teknik Eğitim Merkezi aracılığıyla Ethereum (ETH) Blockchain teknolojisi eğitimini de içeriyor.

Kasım ayında AMD, sekiz yeni kripto para birimi madencilik ring’i üretmek için yedi büyük teknoloji şirketi ile ortaklık yaptı. AMD, ortaklığın piyasaya yeni Blockchain hesaplama çözümleri getireceğini ve yenilikçi Blockchain platformlarının çeşitli isteklerini karşılamak için tasarlanacağını vurguladı. Ek olarak AMD, teknolojinin temel özelliklerini açıklayan, güven, dürüstlük ve güvenliği ana avantajları olarak listeleyen Blockchain ile ilgili bir video yayınladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner