Yükleniyor...

Coinbase Kurucusu ve CEO’su: Bitcoin Benim İlk Aşkım

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase'in kurucusu ve CEO'su Brian Armstrong, Bitcoin'in 10.

Bitcoin

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in kurucusu ve CEO’su Brian Armstrong, Bitcoin’in 10. doğum günü anısına bir dizi tweet attı ve kripto para birimi için ilk aşkım değerlendirmesinde bulundu. Armstrong, sektöre nasıl girdiğini ve en başarılı firmalarından birini nasıl kurduğunu da açıkladı. Bitcoin, tüm zamanların en önemli icatlarından biridir ve küresel bir hareket başlattı diyen Armstrong, onun etrafında bir ekosistemin ortaya çıktığını görmek harika, Bitcoin benim ilk aşkım dedi.

Sektör Yeni Gelişmeye Başladı

Armstrong, hem yeni Coinbase müşterileri hem de uzun süredir çalışanlar için Bitcoin’in hala en popüler varlık olduğuna dikkat çekti. Firmanın CEO’su ayrıca kripto para biriminin gelecekteki potansiyeli hakkında da değerlendirmelerde tweetledi. Armstrong’a göre, sektör yeni gelişmeye başladı. Hala işin başında olunduğuna inandığını dile getiren Armstrong, white paper’ın bir hareketin başladığının bir göstergesi olduğunu ve Bitcoin’in vaatlerini henüz tam olarak gerçekleştiremediğini belirtti.

Buna ek olarak Coinbase kurucu ortağı, büyük borsanın kuruluş öyküsünü de kısaca anlattı. İlk kez 2010 yılında Satoshi Nakamoto’nun white paper’ını okuduğunu ve sonraki altı ay boyunca bunun üzerine düşündüğünü açıkladı. Şu anda Coinbase, günlük işlem hacmi ile dünyanın 30. en büyük kripto para borsası. Bitcoin white paper’ı 31 Ekim 2008’de, kimliği henüz açıklanmayan Bitcoin’in isimsiz yaratıcısı Satoshi Nakamoto tarafından yayımlandı. 3 Ocak’ta Bitcoin Blockchain’inde “genesis block” olarak bilinen ilk bloğun oluşturulmasından bu yana tam on yıl geçti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner