Yükleniyor...

Dünyanın En Güçlü 44. İsmi Satoshi Nakamoto Oldu

Satoshi Nakamoto adında yüzsüz bir kişi dünyanın en iyi 100 küresel finans lideri arasına girdi ve Mark Zuckerberg, Kristalina Georgieva ve Paul Krugman gibi tanınmış kişileri geride bıraktı.

Satoshi Nakamoto

Satoshi Nakamoto adında yüzsüz bir kişi dünyanın en iyi 100 küresel finans lideri arasına girdi ve Mark Zuckerberg, Kristalina Georgieva ve Paul Krugman gibi tanınmış kişileri geride bıraktı. Worth.com, finansta en güçlü 44. kişi olarak Satoshi Nakamoto’yu seçti. Bir erkek veya kadın, bir kişi veya bir grup insan olabilecek Satoshi Nakamoto, dünyanın ilk eşler arası dijital parası Bitcoin’in arkasındaki isim. Bitcoin, binlerce finansal ve teknolojik startup’ların kurulmasını sağlayan milyarlarca dolarlık bir pazar haline gelen ödeme protokolü.

Bir Oyun Değiştirici

Bitcoin, insanların bir ödeme kurumuna ihtiyaç duymadan doğrudan birbirlerine ödeme göndermelerini ve almalarını sağlıyor. Bu işlemlerin kaydı ise Blockchain adı verilen halka açık bir defterde çok daha ucuz ve daha hızlı bir şekilde kayıt altına alıyor. IBM’in, Bank of America’nın, MasterCard’ın ve JP Morgan’ın beğenilerinde dünyanın önde gelen şirketlerinden bazıları Bitcoin’in açık kaynaklı çözümü olan Blockchain’e dayanan çözümler üretiyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin ayrıca enflasyon dostu bir fiat sistemine karşı finansal bir silah olarak kabul görüyor. Çünkü Nakamoto, dijital para biriminde 21 milyon adet arz sınırı koydu. Sınırlı tedarik, Bitcoin’i altından daha az kıt hale getiriyor. Böylece spekülatörlerin dijital para birimini diğer piyasalarda olduğu gibi açık piyasalarda alıp satması engellenmiş oluyor. Ayrıca Worth.com, Nakamoto’yu çok zengin bir adam olarak ilan etti. Worth.com, Nakamoto’nun 980.000 Bitcoin’i kontrol ettiğini ve kripto para birimi aracılığıyla 19.4 milyar dolarlık net kazanç elde etti düşünülüyor diye belirtiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x