Yükleniyor...

BitTorrent Kendi Kripto Parasını Tanıttı

İnternet tabanlı dosya paylaşımı için eşler arası (P2P) yazılım sistemlerinin öncülerinden olan BitTorrent'in kendi kripto para birimini tanıttı.

BitTorrent

İnternet tabanlı dosya paylaşımı için eşler arası (P2P) yazılım sistemlerinin öncülerinden olan BitTorrent’in kendi kripto para birimini tanıttı.

BitTorrent’in Kendi Kripto Para Birimi

BitTorrent’in yeni kripto para birimi, merkezi olmayan platformun destekleyici kuruluşu Singapur merkezli BitTorrent Vakfı tarafından dağıtılacak. Özellikle, P2P ağının yeni kriptosu BitTorrent Token (BTT), başlangıçta eski Ripple Labs çalışanı Justin Sun tarafından önerilen ve geliştirilen Tron protokolünü temel alacak. Kripto meraklıları, Tron’un Haziran 2018’de BitTorrent’i 140 milyon dolara satın aldığını biliyorlar.

BitTorrent’in CEO’su Sun, birçok durumda Tron’un Blockchain teknolojisini dosya paylaşım platformunun mevcut 100 milyon kullanıcısına tanıtmayı hedeflediğine dikkat çekti. Çin’in en zengin iş adamı Jack Ma tarafından kurulan Hupan Üniversitesi mezunu, yeni nesil içerik oluşturucuları güçlendirmek istediğini söyledi. Diğer birçok rakip Blockchain platformunun sunmayı hedeflediği gibi, Tron (TRX) Blockchain ağı, kullanıcıların verilerini gerçekten alabilmelerini sağlayacak bir P2P ekosistemi geliştirmeyi amaçlıyor. Sun tarafından açıklandığı gibi Tron platformu, içerik oluşturucularına içeriklerini doğrudan web’deki diğer kullanıcılara dağıtacak araçlar sağlayacak.

Ağustos 2018’de BitTorrent, dosya paylaşım yazılımının güncellenmiş bir sürümü olan Project Atlas’ın lansmanını yapmıştı. Project Atlas kullanıcıları, dosyaları ağdaki diğer kullanıcılarla paylaşırken kripto para birimi kazanabiliyorlar. Sun’ın Ekim 2018’de yayınlanan bir YouTube videosunda belirttiği gibi mevcut dosya paylaşım sistemi, kullanıcıların başka dosyaları indirmeden önce sunucuya bir dosya yerleştirmelerini gerektirir. Ancak, kullanıcıların istediklerini indirmeyi tamamladıktan sonra dosyaları ağa yerleştirmeleri için parasal bir teşvik bulunmuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner