Yükleniyor...

Çinli Analistler: Bitcoin Ayı Piyasası 2019’da Devam Edecek

Çinli analistler, mevcut Bitcoin ayı piyasasının 2019'da devam etmesini bekliyor.

Bitcoin Ayı Piyasası 1

Çinli analistler, mevcut Bitcoin ayı piyasasının 2019’da devam etmesini bekliyor. Bu da bitcoin fiyatının bu yıl rekor seviyelere çıkacağını öngören Mike Novogratz gibi kripto para boğalarının yükseliş öngörülerini yalanlıyor. Devlet tarafından işletilen Çinli Beijing News, 2018’de Bitcoin’in bir yatırım kara deliği haline geldiğini öne sürmüştü. Beijing News, 2019’a girerken Bitcoin fiyatları hala düşüş belirtileri gösteriyor ve belirgin bir toparlanma söz konusu değil değerlendirmesinde bulunuyor.

Kazanılan Para Sadece Başkasının Cebindeki Para

Bir para politikası analisti olan Xiao Lei, kripto kışının 2017’de kripto paraların fiyatlarında görülen ralliye ve bu tür bir rallinin sürdürülemez olduğunu söyleyen meteorik fiyat artışına bağladı. Lei’ye göre sonuç olarak piyasa düşüş ile bu güçlü ralliye tepki göstermiş oldu. Kripto analisti Huang Liang kripto para piyasasının sıfır toplamlı bir oyun olduğunu dile getiriyor. Kripto para piyasasının şu anda işlem odaklı, sıfır toplamlı bir oyun olduğunu belirten analist, kazanılan paranın sadece başkasının cebindeki paradan gelebileceğini söylüyor. Analiste göre deneyimsiz birçok yeni kullanıcı kripto para ekosistemindeki aldatmacaların kurbanı. Liang, kurbanların mevcut piyasa çöküşünü körükledikleri görüşünde.

TokenClub Enstitüsünde kıdemli bir analist olan Sun Hang, aynı şekilde aşağı yönlü bir piyasa görünümünün söz konusu olduğu öngörüsünün arkasında. Arz ve talebin dengesiz olduğu için kripto para piyasasının yakında bir zamanda toparlanacağına inanmıyor. Analistlerin ülkesi Çin, mesleki olarak kripto para karşıtı bir politika güdüyor. Hükümet defalarca Bitcoin madenciliği operasyonlarını engelledi ve birçok kripto para borsasının kapattı. Ancak, Bitcoin madencileri hala ülkede faaliyet gösteriyor ve yasaklar başarısız olmuş gibi görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner