Yükleniyor...

Analist, Bitcoin’in (BTC) Yükselme Potansiyeline Sahip Olduğunu Söyledi

Popüler kripto para analisti Benjamin Cowen, Bitcoin'in (BTC) yakında önemli ölçüde daha fazla yükselme potansiyeline sahip olduğunu gösteren gözden kaçan bir göstergeye dikkat çekti.

btc

Popüler kripto para analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in (BTC) yakında önemli ölçüde daha fazla yükselme potansiyeline sahip olduğunu gösteren gözden kaçan bir göstergeye dikkat çekti.

Yeni videosunda Cowen, kripto pazarlarındaki duyarlılığı ölçen Korku ve Açgözlülük Endeksi hakkında bilgi verdi. Cowen, tarihi kalıplara işaret etmek için endeksi 90 günlük basit hareketli ortalama (SMA) ile anlattı. Analist, Korku ve Açgözlülük Endeksi üzerindeki 90 günlük SMA 30’un altına düştüğünde, BTC’nin genellikle dibe vurduğunu ve rallileri ateşlediğini söylüyor.

“Doğru bakış açısına sahip olduğunuz sürece, yani yarın yükselmesi gerektiğini düşünmediğiniz sürece, diyelim ki 2018 gibi bir tür durumdan bahsederek bu hala birkaç ay uzakta olabilir. Ancak tarihsel olarak, Korku ve Açgözlülük Endeksinin 90 günlük hareketli ortalaması 30’un altında olduğunda, oldukça çekici bir alan olma eğilimindedir.”

Yakından takip edilen analist, tarihsel olarak, insanların tipik olarak piyasaların yönünü yanlış aldığını ve endeksin faydasını vurguladığını söylüyor. Bir süredir endeksin 90 günlük SMA’sının kilit seviyesinin altında olduğunu belirtiyor.

“Ezici bir şekilde, çoğu insan sadece piyasa yükselişteyken satın almak istiyor gibi görünüyor, ancak gerçekten, eğer herhangi bir gösterge varsa, piyasa düşüşteyken satın almak çok daha iyi çalışıyor gibi görünüyor. 90 günlük hareketli ortalamaya baktığınızda, aslında şubat ortasından bu yana 30 eşiğinin altında olduğunu görebilirsiniz ve şu anda bile hala altındayız. Yine gecikmeli bir göstergedir, bu yüzden mükemmel şekilde çalışmayacaktır. Bitcoin fiyatı geri dönerse, Korku ve Açgözlülük Endeksi’nin bir süre daha 30’un altında kalabileceğini hayal ediyorum.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner