Yükleniyor...

Bir Öğrenci “Ruhunu” NFT Olarak Satışa Sundu

Crypto Insiders'ın bildirdiğine göre, 21 yaşındaki Lahey sanat akademisi öğrencisi Stijn van Schaik "ruhunu", "Soul of Stinus" ismiyle OpenSea’de NFT olarak satışa sundu.

NFT 1 2

Crypto Insiders’ın bildirdiğine göre, 21 yaşındaki Lahey sanat akademisi öğrencisi Stijn van Schaik “ruhunu”, “Soul of Stinus” ismiyle OpenSea’de NFT olarak satışa sundu.

Van Schaik’ın, OpenSea’deki satış ilanında şu ifadeler yer aldı;

“Merhaba kişi, şu anda bir ruha bakıyorsunuz. Şimdilik bana ait. Blok zincirine tamamen yüklendiğinde, ne olacağını kim bilebilir. Bir ruhun merkezsiz olması ne anlama gelir? Hadi öğrenelim.”

NFT’ler, dijital olarak çoğaltılamaz fakat sağ tıklama + kaydet ile aynı zamanda da çoğaltılabilir. Bu durum satışa sunulan “ruh” için pek çok yeni soruyu ortaya çıkabilir.

Van Schaik, ruhun kime satılabileceğine dair “ruh satışı anlaşmasında” birkaç kural belirtiyor ve adil kullanım ayrıntıları sunuyor.

Van Schaik, konuyla ilgili şunları söyledi;

“Bu şartlar altında izin verilen Ruh’un örnek kullanımları şunları içerir: (ancak bunlarla sınırlı değildir) Söz konusu Ruh’u tamamen veya kısmen herhangi bir tanrıya veya manevi varlığa feda etmek veya sunmak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner