Yükleniyor...

Analist DonAlt, Bitcoin (BTC) 50.000 Doların Altında Mücadele Ederken Takip Ettiği Kilit Senaryoları Açıkladı

Popüler bir analist, Bitcoin 50.

analist donalt bitcoin btc 50 000 dolarin altinda mucadele ederken takip ettigi kilit senaryolari acikladi

Popüler bir analist, Bitcoin 50.000 doların altında mücadele ederken iki potansiyel senaryoya baktığını söylüyor.

DonAlt takma adlı trader, haftalık açılışta Bitcoin’in önemli bir seviyenin üzerinde kaldığı sürece yükseliş yanlısı görünümünü sürdürdüğünü belirtiyor.

“Haftalık [grafikte] 45.000 doları tuttuğu sürece hala yükselişi işaret ediyor ve günlükte de hala aynı şekilde.”

DonAlt, Bitcoin’in kilit destek alanını ihlal etmesi durumunda muhtemelen 40.000 dolara kadar düşebileceğini iddia ediyor. Bu seviye kırılırsa, BTC’nin “tamamen yuvarlanacağını” söylüyor. Eğer tutarsa ise, Bitcoin’in ikinci ayağı yükseliş yönünde başlatacağını tahmin ediyor.

Ancak şimdilik DonAlt, Bitcoin’in trendinde daha büyük bir değişim olup olmadığını görmek için piyasanın kendisine daha fazla sinyal vermesini bekliyor:

“Yani, gerçekten düşüş yanlısı olmak istiyorsanız, bence haftalıkta 45.000 doları ve günlükte de 40.000 doları kaybetmeye başlamayı beklemenin hala mantıklı olduğunu düşünüyorum. Yükseliş yanlısı iseniz, yükseliş fiyat hareketi için pozisyon almak istersiniz… Ayıların 50.000 doların üzerinde geçersizliği var. Boğaların ise 40.000 doların altında.”

DonAlt şu anda BTC konusunda tarafsız olmasına rağmen, bir Bitcoin süper döngüsü olasılığını da görmezden gelmiyor:

“ICO öğelerinin, NFT alanına yansıtılması biraz komik ve sonra düşük hacimli [ne olursa olsun] yükselişlerimiz de var. Bana 2018’i hatırlatıyor, yalan söylemeyeceğim. Ama demek istediğim, belki de bu bir süper döngüdür ve dürüst olmak gerekirse, bu fikri göz ardı etmek istemiyorum. Böyle düşünmenin çılgınca olduğunu düşünmüyorum. Çünkü doğru olduğu kanıtlandığı anda kendinizi bunun için konumlandırmanın gerçekten zor olacağı düşünülürse… Herkes bunun bir süper döngü ya da bu her neyse kabul ettiği an, içeri girmeniz imkansız olacak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner