Yükleniyor...

Bitstamp USA CEO’su, Kriptonun Küresel Benimseme İçin Hala Erken Aşamada Olduğunu Söylüyor

Bitstamp USA CEO'su Bobby Zagotta, kriptonun büyük finans aktörleri tarafından benimsenmesinden ötürü, yükselme ve düşme dalgalarının devam etmesini beklediğini söyledi.

b

Bitstamp USA CEO’su Bobby Zagotta, kriptonun büyük finans aktörleri tarafından benimsenmesinden ötürü, yükselme ve düşme dalgalarının devam etmesini beklediğini söyledi.

Bitstamp USA CEO’su Robert “Bobby” Zagotta gerçekleştirdiği röportajda, kripto varlık endüstrisinin 12 yıldan beri aktif olduğunu, ancak küresel olarak benimsenmesi için hala erken aşamada olduğunu söyledi.

“Yaklaşık 10 yıl önce kripto, kelimenin tam anlamıyla bir kanun kaçağı ve yeraltı kavramıydı. Şimdi büyük finans kuruluşları kripto paraya girdi ya da girmeyi düşünüyor. Bu yüzden kabul eğrisinin nasıl değiştiğini görmek kesinlikle şaşırtıcı”

10 yıldır aktif olarak faaliyet gösteren kripto varlık işlem platformu Bitstamp, geçtiğimiz hafta 10. yıl dönümünü kutladı. Şirketin hacmi yılın ilk çeyreğinde geçtiğimiz yıla kıyasla %512 oranında arttı. Borsa ayrıca müşteri sayısında da %197’lik bir artış yaşandığını kaydetti.

Şirket, bireysel yatırımcıların kriptoya ilgi göstermesinden sonra müşteri sayısında büyük bir artış yaşadı.

Bitstamp, ABD’de açıldığından beri kurumsal yatırımcılarda %666, perakende yatırımcılarda ise %1,934 büyüme kaydetti.

Piyasa, kurumsal yatırımcılar ve büyük finansal aktörler tarafından büyüme ve benimseme gördüğünden, Zagotta hala devam eden yükselme ve düşme dalgalarını beklediğini söyledi. Zagotta bu tip dalgaların benimsemenin artmasına yardımcı olduğunu kaydetti.

Kripto ekosisteminde geleneksel finansı tamamen devre dışı bırakma fikri olsa da Zagotta daha farklı düşünüyor. Zagotta, kendisinin ve Bitstamp’ın bir bütün olarak kripto ve geleneksel finans hizmetler arasında köprü kurmanın önemli olduğuna inandığını söylüyor.

“Geleneksel finansal kurumlarla savaşmak istemiyorum. Onlara yardım etmek ve bu konsepti dünyaya getirmemize yardım etmek istiyorum”

Zagotta, yakın gelecekte kripto endüstrisinin de düzenlemeler için çalışması gerekeceğini söyledi.

“Bu kavramın küresel olarak benimsenmesiyle gerçekten ilgileniyorsanız, düzenleyicilerle birlikte çalışmalı ve akıllı seçimler yapmalarına yardımcı olmalısınız. Çünkü bu yaygın bir şekilde benimsenmesi için gerekli bir koşuldur”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner