Yükleniyor...

Analist: Ethereum (ETH) Kısa Vadede 130 Dolar Seviyesini Geçebilir

ABD borsaları bugün bir kez daha çökerken, Bitcoin, Ethereum ve kripto para piyasasının geri kalanında ufak düşüşlerle ticaret devam etti.

Ethereum yukselis baslayacak mi

ABD borsaları bugün bir kez daha çökerken, Bitcoin, Ethereum ve kripto para piyasasının geri kalanında ufak düşüşlerle ticaret devam etti. ABD borsalarındaki son düşüş karşısında Bitcoin’in (BTC) tutumu geleneksel piyasalardan bağımsız hareket ettiğini göstermiş oldu.

Kripto para analistlerin ortak görüşü, Ethereum’un 100 dolar altında bir bölgede oluşan güçlü desteğin önümüzdeki günlerde daha güçlü bir şekilde varlığını koruyacağı yönünde. Önde gelen kripto para analistlerinden Michaël van de Poppe, en büyük altcoin’in kısa vadede 140 dolar seviyesini geçebileceğini öne sürdü.

Michaël van de Poppe ise kısa bir zaman önce attığı tweet’te Ethereum’un 100 dolar altındaki bölgede kurduğu desteğin oldukça güçlü olduğunu ve bu destek sayesinde Ethereum’un daha rahat toparlanabileceğini söyledi. Ünlü analist yaptığı açıklamada, Ethereum’un paylaştığı grafikteki yeşil bölgede hareket etmesi ile 135-140 dolar seviyesini görebileceği, aksi bir durumda ise muhtemel en düşük seviyelerin sırasıyla 103, 92 ve 80 dolar olabileceğini söyledi.

Öte yandan Ethereum boğalarının kripto varlığı yukarı yönde hacimli bir şekilde taşıyamamaları durumunda daha fazla kayıplar yaşanabilir. Yazım sırasında 115 dolar seviyesinde işlem gören Ethereum’un bu seviyelerde istikrarlı bir şekilde tutunabiliyor olmasının en büyük sebebi Bitcoin’in 5.000 dolar ile 5.300 dolar aralığında hareket ediyor olması. Yani Ethereum’un fiyatı her zaman olduğu gibi Bitcoin’in fiyat hareketlerine doğrudan bağlı.

Popüler kripto para analisti Jonny Moe Twitter üzerinden yaptığı açıklamada yakın dönemde kripto piyasalarda düşüşlerin yaşanabileceği ancak bir boğa trendine geçilecek ise böylesi bir trend geçişinde flamayı Ethereum’un taşıyacağını belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner