Yükleniyor...

“Bitcoin (BTC) Öldü, Asla Kurtarılamayacak” İfadelerinde Artış

Kripto para tüccarı ve analisti CryptoBirb, Bitcoin (BTC) topluluğunun ağrılı resesyondan kaynaklanan duygu ve beklentilerinden bahsetti.

6d5d3a5fe9d9babb865e4f45aefb2d20

Kripto para tüccarı ve analisti CryptoBirb, Bitcoin (BTC) topluluğunun ağrılı resesyondan kaynaklanan duygu ve beklentilerinden bahsetti.

CryptoBirb’e göre piyasa eğilimlerini katılımcıların duygularından ayırmak gerekir. CryptoBirb, insanların aşırı piyasa korkusuna dayalı “Bitcoin Öldü”, “Asla Kurtulamayacak” ifadelerini kullandığını dile getirdi. İfadelerini kanıtlamak için, tüccar piyasa duyarlılığının entegre göstergesi olan ‘CNN’nin Korku ve Açgözlülük Endeksi’ni gösterdi. Son birkaç gün içinde, bu endeks 100 üzerinden 5 puanın altına düştü, yani ‘Aşırı Korku’. Bir ay önce ise 100 üzerinden 49 puan yani ‘Nötr’ seviyesindeydi.

Korku Yok

Bununla birlikte, CryptoBirb, Bitcoin (BTC) fiyat grafiğinin trend çizgisinin altına indiğinde çok düşüş gösterdiğini itiraf etti. Bu, fiyat davranışındaki uzun vadeli eğilimlere çok dikkat eden yatırımcıları korkutabilir. Ancak, boğalar havlularını atmaya hazır değil. CryptoBirb biraz daha beklememiz gerektiğine inanıyor. Bu tavsiye piyasa katılımcılarının büyük çoğunluğu için en ihtiyatlı tavsiye olabilir. Yüksek volatilite dönemleri, türev piyasalar veya marj ticareti gibi spot piyasalara girmek için en iyi zamanlar olmayabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner