Yükleniyor...

Analist Justin Bennett’e Göre Ethereum (ETH) Bu Ay Kırılmaya Hazır Olabilir

Yakından takip edilen kripto para analisti Justin Bennett, önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum'un (ETH) bu ay bir çıkışa hazır olduğuna inanıyor.

eth

Yakından takip edilen kripto para analisti Justin Bennett, önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum’un (ETH) bu ay bir çıkışa hazır olduğuna inanıyor.

Yeni bir strateji oturumunda Bennett, Ethereum’un piyasayı yaklaşık dört aydır düşüş trendinde tutan çapraz bir dirençle karşı karşıya olduğunu söylüyor.

“Kasım zirvesinden uzanan bir trend çizgimiz var. Bu zamandan beri, Ethereum daha düşük zirveler yaptı. Geçen yılın sonundan bu yana daha yüksek bir seviyeye ulaşamadı.”

Ethereum çapraz direncine saygı duymaya devam etse de Bennett, piyasa değerine göre ikinci en büyük altcoinin 2020’ye kadar uzanan bir yükseliş çizgisi tarafından desteklendiğini söylüyor.

“İlk bakışta, bu düşük seviye Ocak ayındaki bu düşükten uzanıyor gibi görünüyor… Ancak, geri giderseniz, bu seviye aslında 2020’ye kadar uzanıyor. Bir zamanlar Ağustos [2020]’de direnç olduğunu ve ardından tam burada kırılmadan [Kasım 2020] önce yaşandığını görebilirsiniz. [2020] boyunca, Ethereum için ayı piyasasının son bölümünde bu seviye dirençti. Bugüne kadar hızlı ilerleyin, son birkaç ayda, 2022’de şimdiye kadar bu seviyenin nerede destek olarak hizmet ettiğini görebilirsiniz.”

Bennett’e göre, Ethereum şimdi simetrik bir üçgen içinde işlem görüyor ve ETH modelin zirvesine yaklaşıyor. Kripto analisti, akıllı sözleşme platformunun bu ay kalıptan çıkmasını beklediğini söylüyor.

Bununla birlikte, Ethereum’un henüz net bir yön önyargısı için ipuçları sağlamadığını söylediği için kırılmanın her iki yönde de olabileceğini vurguluyor.

“Şu anda, bu hala bekleyen bir oyun çünkü şu anda piyasa hala konsolidasyona yakalanmış durumda… Bu yüzden şu ya da bu şekilde kırılmayı doğrulamak için, Ethereum’un burada bu seviyenin üzerinde yakın olduğunu görmemiz gerekiyor, bu yüzden bu trend çizgisi 2800 dolar civarında. Veya bu alanın altında 2500 dolar civarında bir günlük kapanışa bakın.”

Boğalar çapraz direnci kırarsa, Bennett hedefin ETH’nin 3600 dolarlık direnç olduğunu söylüyor. Öte yandan, uzun vadeli desteğin kırılması, Ethereum’u muhtemelen 1700 dolara düşürecektir.

“Temel olarak, Ethereum’un daha yüksek veya daha düşük %30’luk bir hareket için ayarlandığını söyleyebiliriz. Anahtar, bu onayı beklemektir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner