Yükleniyor...

Cardano’nun Kilitli Toplam Değeri (TVL) Yeni Seviyelere Ulaştı

Cardano ağı, kilitli toplam değerde (TVL) önemli bir artış gördü.

cardano tvl

Cardano ağı, kilitli toplam değerde (TVL) önemli bir artış gördü.

DefiLlama’dan alınan verilere göre, Cardano ekosisteminde kilitlenen toplam değer 14 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 188,88 milyon dolara ulaştı.

DefiLlama verilerine göre TVL değerlemesine paylaştırılmış yönetişim token’ları da dahil edildiğinde Cardano’nun TVL’sinin önemli ölçüde daha yüksek görünüyor. Bunun dahil edimesiyle beraber Cardano’nun TVL’si şu anda yaklaşık 271.02 milyon dolar seviyesinde bulunuyor.

Cardano ağı, SundaeSwap ve MinSwap DEX’lerin piyasaya sürülmesinin ardından yaklaşık %15,840 artışla kabaca 1,7 milyon dolardan 271 milyon dolara doğru hızlı bir artış gördü. Ağın akıllı sözleşmesinde kilitli olan fonların toplam değerindeki artış, fonların değerinin 271 milyon dolarlık yeni zirvelere ulaştığı 12 Ocak ile 14 Mart arasında gözlemlendi.

Ağdaki fonların çoğu, şu anda yaklaşık 115 milyon dolar kilitli olan SundaeSwap platformunda yoğunlaşıyor. İkincilik ise yakın zamanda başlatılan MinSwap isimli merkeziyetsiz finans platformunun.

Ekran Resmi 2022 03 14 15.22.04

IOHK CEO’su Bunun Bir Başlangıç Olduğunu Söyledi

IOHK CEO’su ve Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, TVL’deki büyümenin daha yeni başladığını söylüyor:

“Çoğu Cardano DApps’i Vasil hard fork’unun çıkmasını bekliyor. Görünüşe göre henüz TVL’de hiçbir şey görmedik.”

Söz konusu yükseltme, merhum Bulgar matematikçi Vasil Dabov’un adını taşıyor gibi görünüyor. Yükseltmenin bu Haziran ayında gerçekleşmesi bekleniyor. Şu anda, Cardano’da kilitlenen toplam değere yalnızca altı DEX katkıda bulunuyor. MuesliSwap, Aralık ayı sonlarında ana ağda başlatılan ilk merkeziyetsiz borsa oldu.

Bugüne kadar en çok beklenen proje olan SundaeSwap, şu anda en büyük TVL’ye sahip Cardano ekosistemindeki en büyük DEX’tir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner