Yükleniyor...

DAM Coin Nedir? Datamine (DAM) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Bu yazımızda DAM coin nedir, kripto para birimi Datamine nedir, DAM coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık.

Datamine DAM

Bu yazımızda DAM coin nedir, kripto para birimi Datamine nedir, DAM coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. İşte Datamine (DAM) coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

Datamine (DAM) Nedir?

Datamine (DAM), uyarlanabilir kripto paralar oluşturmak için akıllı sözleşmeleri kullanan, merkezsiz ve gözetimsiz bir açık kaynaklı ekonomik sistemdir. Deflasyonist DeFi protokolleri, her 15 saniyede bir FLUX tokenleri üretir.

DAM Coin Nedir?

DAM coin standart bir ERC-777 uygulamasıdır ve sabit 25,000,000 DAM kaynağıyla Ethereum ana ağına dağıtılır. Sonunda 16876778.9 DAM coinleri ile değiştirildi ve 8123221.1 DAM coin yakıldı. DAM/FLUX token ekosistemini başlatmak için iki yıllık Bulwark blok zincirinin akıcı dağıtım mekanizmasını kullanmayı seçtiler.

Temel tokendeki tüm uzantılar, yeni ERC-777 “operatörü” aracılığıyla yapılır. Bu özellik, diğer Ethereum adreslerinin hesabınız adına hareket etmesine izin verir. Başka bir adres yerine, bu işlevi başka bir akıllı sözleşme operatörü rolü vermek için kullandılar.

FLUX Nedir?

FLUX token, ekosistemlerinde gelecekteki tüm kullanımlar için kullanılacak kalıcı olmayan bir teşvik token’ıdır. Sabit olmadıkları ve tahmine dayalı madencilik yeteneklerine sahip oldukları için, DAM tokeninin sabit tedarik yapısı hakkında endişelenmeden daha fazla “tüketilebilir” kullanımlar oluşturabilirler.

Datamine DAM1

Token Belirtimi

  • DAM’ı kilitleme/kilidini açma: AKI temettüleri oluşturmak için bir miktar DAM’ı kilitlemeniz gerekir. Asgari miktar yoktur, masternode/node stake etmenin aksine, ödüller doğrusal ve tahmin edilebilirdir.
  • Madencilik Yetkilendirmesi: DAM’inizi kilitledikten sonra, adresiniz adına hareket edecek bir Ethereum adresi belirtebilirsiniz.
  • Uzaktan Madencilik: Böylece, DAM donanım cüzdanınızda depolanmış olsa bile, telefonunuzdan herhangi bir Ethereum adresine FLUX basabilirsiniz.
  • Uzaktan Ateşleme: Böylece FLUX’unuzu hedef telefonunuzdan donanım cüzdanınıza yazabilirsiniz.
  • Kısmi basım: Belirli bir adrese kaç token göndermek istediğinizi belirtebilirsiniz. Bu şekilde, tüm tutarı yazmak zorunda kalmadan arkadaşlarınıza hızlı bir şekilde kanıtlayabilir ve çekebilirsiniz.
  • 3x Bonus: DAM’yi en az 24 saat kilitledikten sonra, her 15 saniyede bir küçük bir basım çarpanı almaya başlayacaksınız. Bu 28 gün sürer ve sonrasında FLUX basımınız için ömür boyu ödül (DAM kilidini açana kadar) alabilirsiniz.
  • 10 Kat Daha Fazla Yak: Küresel ortalamanın 9 katını yakarsan, nane oranının 10 katını alırsın. Bu, halihazırda kilitli olan DAM miktarına ve bu kilitli adreslerin yakılan AKI miktarına dayanan küresel bir sayıdır. (Formülün hıza dayalı olduğunu unutmayın, bu nedenle 10 DAM’yi kilitlerseniz, 1 DAM’de kilitlemeden on kat daha fazla çoklu yazmaya ihtiyacınız olacaktır). Bunu şu şekilde düşünebilirsiniz: (Şimdiye kadar yaktığınız/DAM’nizi kilitlediğiniz tüm AKI) 9 kat daha büyük olmalıdır (küresel olarak yakılan AKI yalnızca şu anda Global DAM’leri kilitli/kilitli olan kullanıcılar içindir)

Temettü ikramiyeleri üsteldir. Böylece 30x’e kadar FLUX aktarım hızı elde edebilirsiniz. FLUX basımı sırasında maksimum 30x basım elde edersiniz, bu nedenle bu, büyük olasılıkla önce bir miktar FLUX satın alacağınız ve henüz yapmadıysanız adresinize yakacağınız anlamına gelir. 

Kullanım Amaçları

Çift token protokolü, zincir üzerinde gerçek zamanlı arz ve talebi kullanarak dinamik bir pazar dengesi oluşturmak için FLUX tokenlerini dolaşımdan çıkardıkları için kullanıcıları ödüllendirir.

FLUX, küresel enflasyonu düşürmek ve temettü oranlarını artırmak için alınıp satılabilen bir zaman ölçüsüdür. Satın alma zamanına göre temettü oranı artırılabilir.

FLUX’un değeri, FLUX’u yakarken dünya çapındaki temettülerin bir kısmını ödünç almaktan gelir.

DAM tokenlerinin sabit arzı nedeniyle, geliştiriciler token kullanımına farklı bir şekilde yaklaşmaya karar verdi. DAM tokenlerini kullanmak yerine, yeni bir “nane için anahtar” mekanizması öneriyorlar. Bir para birimi anahtarıyla, DAM tokeninizi akıllı bir sözleşmede kilitleyebilirsiniz. Bu fonların kilitlenmesi, fonları kontrol ettiğiniz ve kilitli DAM tokenlerinin %100’ünü geri almak için istediğiniz zaman yeniden açabileceğiniz tamamen merkezi olmayan bir şekilde yapılır. Bununla birlikte, madeni paralarınızı akıllı bir sözleşmede kilitli bırakırsanız, güvenliği teşvik etmek için bir FLUX temettü alırsınız. Kullanılan ilk token FLUX olarak adlandırıldı.

Datamine (DAM) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Datamine Network, herkesin akıllı sözleşmeleriyle etkileşime girmesine olanak tanıyan güçlü, zengin özelliklere sahip merkezi olmayan kullanıcı kontrol paneli ile gelişmekte olan DeFi dApp’in öncüsüdür. Gerçek zamanlı zincir içi piyasa duyarlılığını yakalayın ve Datamine’in kapsamlı Uniswap’ı ile entegre USDC cinsinden bakiyenizi görün. Anında dünya çapında piyasa değeri, bakiye ve DAM/FLUX token analizi parmaklarınızın ucunda.

DAM 1Y graph coinmarketcap
Datamine (DAM) Grafiği

DAM Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 DAM Coin 1.35 TL TL’den işlem görüyor. DAM Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 3.71% değişim gösterdi. DAM Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise 163 $ dolar, toplam piyasa değeri ise 110,022 $ dolar seviyesinde.

DAM Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 DAM Coin 0.040706 $ dolardan işlem görüyor. 2022 yılının Mart ayı itibariyle DAM Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 17.62 dolarla kaydetti. Bununla birlikte DAM yılın en düşük seviyesini ise 0.03169 dolarla belirledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner