Yükleniyor...

Analist Kripto Emre’den Uyarı: Pazar Akşamına Dikkat Edin

Yerli kripto para topluluğunun popüler isimlerinden analist Kripto Emre, Bitcoin (BTC) fiyatıyla alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

bitcoin kripto emre btc analiz

Yerli kripto para topluluğunun popüler isimlerinden analist Kripto Emre, Bitcoin (BTC) fiyatıyla alakalı önemli açıklamalarda bulundu. Analist bu hafta Pazar günü akşamına ve 10 Ağustos haftasına çok dikkat edilmesi gerektiğini ifade ederek nedenlerini açıkladı.

Bitcoin’in büyük direnci henüz temizleyemediği için önemli bir hareket göremediğini ifade eden Kripto Emre hazırladığı grafik üzerinden yorum yaparak, “Bitcoin tam 365 gün önceden buraya kadar çektiğim sarı 9650 dolar direncinde mekik dokuyor. Bu büyük direnci bir türlü temizleyemediğimiz için büyük bir hareket henüz göremedik” ifadelerini kullandı.

Kripto Emre, takipçilerini Pazar akşamı dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyararak, şu ifadeleri kullandı:

“Kısa vadede (4H) görünüm olumlu, ufak çaplı bir daralan üçgen formasyonu oluşmuş durumda. 7 Haziran Pazar akşamı saat 19.00 gibi sert bir hareket gelebilir.”

10 Ağustos Haftasında Sıçrama Olacak!

Kripto Emre, grafiğe göre 10 Ağustos haftasında çok sert bir düşüş ya da yükseliş yaşanabileceğini ifade ederek, şunları söyledi:

“Ancak bugün dikkatinizi çekmek istediğim önemli konu ise mavi ile çizdiğim makro yükseliş ve düşüş trendlerinin kesişim noktasının yaklaşıyor oluşu. Bu makro trendlerde simetrik bir üçgen oluşturuyor. Buna göre 10 Ağustos haftası Bitcoin’de ipler kopacak. Ya çok sert bir düşüş, ya da çok sert bir sıçrama olacak.”

Popüler yerli analist bu sert hareketin sıçrama olacağını düşünüyor. Kripto Emre analizinde son olarak şu ifadeleri kullanıyor:

“Ben sıçrama olacağı kanısındayım. Tüm dünyadaki para bolluğu, sıfırlanan faizler, ABD’de halkın devlete olan güveninin sıfırlanması ve protestolar bir sonraki rekor denememizin zeminini hazırlayan şeyler.”