Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatında Neler Yaşanacak? Yükseliş mi Düşüş mü Bekleniyor?

Bitcoin (BTC) fiyatı, 9 bin 600 – 9 bin 800 dolar bandında kalmaya devam ederken, analistler gelecekte yaşanacaklarla alakalı farklı farklı yorumlarda bulunuyor.

bitcoin yükselecek mi düşecek mi

Bitcoin (BTC) fiyatı, 9 bin 600 – 9 bin 800 dolar bandında kalmaya devam ederken, analistler gelecekte yaşanacaklarla alakalı farklı farklı yorumlarda bulunuyor. Bir kısım analist BTC fiyatında ciddi bir düşüş beklerken, bir kısmı yükseliş öngörüyor.

Ünlü analist Josh Rager, hafta sonunun gelmesiyle beraber BTC’de fazla hareket yaşanmayacağını dile getirdi. Rager, şu ifadeleri kullandı:

“Pazar gününe kadar, yani haftalık kapanışa yakın heyecan beklemeyin. Bir süre ekran başından ayrılıp uzaklaşmak her zaman iyidir. Hafta sonunuzun tadını çıkarın.”

Bir diğer analist CryptoBirb ise yukarı ya da aşağı yönlü bir kırılma olmadığı sürece BTC’nin bulunduğu alanda konsolide olacağını ifade ediyor. Cryptobirb: “Bitcoin, 9 binin altında veya 10 bin 500’ün üzerinde herhangi bir yönlü kırılma olmadan işlem gördüğü sürece, yükselen kamanın artan konsolidasyonunda kalır. Herhangi bir grafik modeline gelince, trader’lar pozisyonlarını sadece her iki yönde onaylanmış kırılma üzerinde korumaya çalışacaklardır. Bu nedenle yatırım riskini yönetirken gerekli önlemleri alması ve sermayeyi buna göre güvence altına alması önerilmektedir” ifadelerini kullandı.

Yüzde 60 Düşüş Bekliyor!

Popüler kripto para analisti Crypto Whale ise BTC’de düşüş yaşanabileceğini dile getiriyor. Analist kendi oluşturduğu ve Fermions Flow (FF) olarak bilinen indikatöre göre yıl sonuna doğru BTC’de düşüş yaşanabileceğini ve ayı sezonunun başlayabileceğini söyledi. Crypto Whale attığı bir tweet’te şu ifadeleri kullandı:

“#Bitcoin, şu anda sadece aynı aralıkta değil aynı zamanda Şubat 2020’de olduğu gibi, grafikler neredeyse aynı. Bu fraktal en son ortaya çıktığında  BTC yüzde 60’ın üzerinde düştü!”

https://twitter.com/CryptoWhale/status/1269102195204673538?s=20

Crypto Michael ise BTC’nin hala güçlü davrandığını Ethereum’un (ETH) de onunla beraber hareket etmeye çalıştığını ifade ederek, bu durumdan hoşlandığını dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner