Yükleniyor...

Analistlere Göre Bitcoin (BTC) 10 Bin Dolar Seviyesinde Destek Görürse, 13.750 Dolar Seviyesine Gidebilir

Kripto para piyasası, çok sayıda yatırımcıyı kendine çekmeye devam ediyor.

bitcoin bull

Kripto para piyasası, çok sayıda yatırımcıyı kendine çekmeye devam ediyor. Ancak Bitcoin, benimsenme açısından kripto para piyasası içindeki en önemlisi olmaya devam etmektedir. Bitcoin yaşadığı son dalgalanmaya rağmen, geçen yıl Haziran ayında gösterdiği ATH’sini (tüm zamanların en yüksek seviyesi) geçebilir. Bu olursa, BTC’nin 13.750 doların üzerindeki değerlere ulaştığını görebiliriz.

Bitcoin 13.750 Dolar’a Gidebilir

Piyasayı takip eden kripto para analistlerine göre, Bitcoin 13.750 dolara ve hatta daha yükseğe çıkabilir. Bu önümüzdeki haftalarda, hatta aylarda gerçekleşebilir. Bitcoin’in 2017’de 20.000 doları aştığını gördüğümüz gibi, daha büyük bir boğa piyasasının yeni başlangıcı da görülebilir.

Son birkaç gündür Bitcoin, özellikle 10.000 doların üzerine çıktığında ve 10.250 dolar seviyesine ulaştığında yüksek volatilite yaşadı. Bu hareketten sadece birkaç saat sonra, Bitcoin 9.300 dolara düştü.  Bitcoin bu haberin yazımı itibariyle, 9.666 dolar seviyesinden işlem görmektedir.

Altcoinler de yükselmeye çalışıyor ancak yeni bir boğa piyasasına giremediler. Bunun nedeni, Bitcoin ile hala yüksek derecede korelasyonlu olmalarıdır. Aynı zamanda, dünyanın en büyük kripto para birimi hala % 64,7’lik bir pazar hakimiyetine sahip ve bu oran da son yılların en yüksekleri arasında.

Altcoinler yeni bir boğa piyasasında olmak istiyorlarsa, daha yüksek hareket etmek ve güç göstermek için Bitcoin’e ihtiyaç duyacaklar. Geçmişte Bitcoin yükseldiğinde, altcoinler genellikle düşük likidite de dahil olmak üzere farklı nedenlerden dolayı daha büyük kazanımlar yaşadı.

XRP kripto pazarındaki dördüncü büyük kripto para birimi ve dijital varlığın 0.20 dolarlık çok önemli bir destek seviyesinde olduğunu görüyoruz. XRP’nin fiyatı bu seviyenin altına düşerse, bu dijital para birimi için çok düşük olabilir.

Yatırımcılar yeni yatırım fırsatları arıyor ve eğer kripto piyasası büyümeye başlarsa, kullanıcılara büyük kazançlar sağlayacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner