Yükleniyor...

Analist, kriptodaki fırsatların birkaç sene daha süreceğini söyledi

Eski Bloomberg analisti Jamie Coutts, mevcut kripto piyasalarının 1900'lü yılların başındaki ABD borsasıyla paralel bir düzlemde yer aldığını söyledi.

kripto analiz grafik

Eski Bloomberg analisti Jamie Coutts, mevcut kripto piyasalarının 1900’lü yılların başındaki ABD borsasıyla paralel bir düzlemde yer aldığını söyledi.

Coutts, X hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, yaptığı karşılaştırmanın kriptodaki en büyük fırsatların her daim devam etmeyeceği anlamına geldiğini belirtti.

“Bu eşsiz ortam, başka hiçbir varlık sınıfında olmayan büyük fırsatlar sunuyor. Bu durum ortadan kalkmadan önce yalnızca birkaç yıl süre var.
Yüzyılın başında ABD ekonomisi küresel ekonomik süper güç olarak ortaya çıkıyordu ve sermaye akışı yaşanıyordu.
Günümüzde kripto ETF ekosistemi yükselişte ve ETF’ler onlarca yıla yayılan büyük bir sermaye akışını tetikleyecek.
1933 ve 1934 Menkul Kıymetler Yasası öncesi dönemde ABD borsası, gevşek bir düzenleme ortamında faaliyet gösteriyordu. Büyük balinaların hakimiyetindeydi ve bilgi asimetrisi söz konusuydu. Günümüzdeki kripto piyasalarına çok benziyor.”

Coutts son olarak lider kripto para Bitcoin’in mevcut piyasasına hala hakim olduğunu ancak altcoin’lere olan geçişin yakın gibi göründüğünü vurguladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner