Yükleniyor...

Bu tarihlere dikkat: Bitcoin spot ETF onaylanabilir!

QCP Capital, 5 Ocak veya 8-10 Ocak tarihlerinde Bitcoin spot ETF onayının gelebileceğini belirtti.

Ocak BTC etf

QCP Capital, 5 Ocak veya 8-10 Ocak tarihlerinde Bitcoin spot ETF onayının gelebileceğini belirtti.

Kripto para piyasası, aylardır beklediği Bitcoin spot ETF’lere hiç olmadığı kadar yaklaştı. Eylül ayından bu yana BTC, Bitcoin spot ETF’lerin onaylanabileceği beklentisini fiyatladı. BTC, birkaç ay içerisinde 30 bin dolar bandından 44 bin 500 dolara kadar yükseldi. Bu yükseliş ile birlikte, altcoin’lerde de bahar havası başladı.

Kripto boğasının ana etmeni olan Bitcoin spot ETF’lere ise oldukça kısa bir süre kaldı. Kripto piyasası Ocak ayında ETF onayının gelebileceği yönünde ortak paydada buluştu. Yeni bir rapor yayımlayan QCP Capital ise Bitcoin spot ETF hakkında yorum yaptı.

QCP Capital: Bitcoin spot ETF onayı geliyor

QCP Capital, yayımladığı bir raporda Bitcoin spot ETF’ler hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. QCP Capital, Ocak ayında Bitcoin spot ETF lansmanı göreceğimizi ve bu durumun kar satışını beraberinde getireceğini belirtti.

QCP Capital, Telegram üzerinden yaptığı açıklamalarda, “BTC ppot ETF lansmanına 3 haftadan az bir süre kaldı. 5 Ocak’ta ya da 8-10 Ocak arasında duyurulabilir.” dedi.

QCP Capital, bu öngörüsünü SEC ile BlackRock’un nakit konusunda uzlaşmaya varmasına bağladı. Bitcoin spot ETF başvurusunda bulunan şirketler, SEC’in sadece nakit işlem talebini kabul etti. SEC’in şartlarının kabul edilmesi, olası onay ihtimalini yükseltti.

Bitcoin ETF

Şirket, yaptığı açıklamada kar satışına da değindi. QCP Capital’in raporunda, lansman tarihinin nihayet geldiği ve Ocak ayının ikinci haftasından sonra “haberi sat” senaryosunun görülebileceği belirtildi.

Şirket, kar satışına bağladığı senaryoda, BTC için önce 48 bin dolar direncinin test edilmesini ve ardından 36 bin dolara kadar geri çekilme yaşanmasını bekliyor.

QCP Capital’in bir başka beklentisi ise Ether spot ETF’lere yönelik oldu. Şirket, BTC’de uzun süredir karlı durumda olan cüzdanların Ether spot ETF beklentisiyle ETH’ye kayabileceğinin altını çizdi.

QCP Capital’den gelen açıklamalarda, “ETH de burada ilginç bir gecikmeli oyun olabilir çünkü piyasanın beklentisi hızla ETH spot ETF’ye dönebilir ve potansiyel olarak BTC’den ETH’ye geçişlere yol açabilir. Ayrıca ETHBTC çaprazında 0,051 seviyesinde çok güçlü bir desteğe dayanıyoruz.” denildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner