Yükleniyor...

Ether (ETH) eleştiri oklarını üzerine çekti: Büyük tartışma!

Kripto topluluğu, Ether'in (ETH) birkaç aydır şiddetli bir şekilde devam eden yükseliş piyasasında geri planda kalmasını eleştirdi.

ETH eleştiri Ether

Kripto topluluğu, Ether’in (ETH) birkaç aydır şiddetli bir şekilde devam eden yükseliş piyasasında geri planda kalmasını eleştirdi.

Kripto piyasasında son birkaç ayda dikkate değer yükselişler yaşandı. Özellikle majör altcoin’ler, büyük boğa beklentileriyle yatırımcıları cezbetmeyi başardı. SOL 85 doları aştı ve AVAX 45 doların üzerine çıktı. LINK ise büyük bir boğa koşusu gerçekleştirdi. Uzun süredir yatırımcıları bekleten ADA da 0,60 doların üzerinde fiyatlandı.

Yükseliş yönlü piyasada ETH’nin gidişatı dikkat çekti. ETH, SOL ve AVAX’a göre daha az yükseliş yaşadı. Bazı eleştirmenler, X üzerinden ETH’yi hedef aldı. Eleştirmenlere göre ETH, bu boğa piyasasında başarısız oldu.

Ether (ETH) eleştirmenlerin odağında

Kripto piyasasının boğa beklentisiyle ilerlediği bugünlerde, eleştiri okları Ether’e (ETH) çevrildi. Ether’in BTC karşısında rekor seviyeye kadar düşüş yaşaması ve bazı majör altcoin’lere göre daha az yükseliş yaşaması dikkat çekti. Ether’in öne çıkamaması, eleştirmenler tarafından başarısızlık olarak lanse edildi.

ETH dikkat cekiyor

Özellikle X üzerinden eleştiride bulunan kripto topluluğu, Ether’in işlem ücretlerini işaret etti. Eleştirmenlere göre, Ether’de işlem ücretlerinin yüksek olması, SOL ve AVAX gibi majör coin’leri ön plana çıkardı.

Bitcoin savunucusu Jason A. Williams, 20 Aralık’ta yaptığı paylaşımda, “Ethereum bozuldu. Artık bu ücretleri ödemek zorunda değilsiniz. Seçenekleriniz var.” dedi.

BitInfoCharts’tan alınan veriler, Ethereum ücretlerinin 19 Aralık’ta ortalama 11 $ civarında olduğunu, ancak Bitcoin ücretlerinin yaklaşık 32 $ ile hala daha pahalı olduğunu gösteriyor. Öte yandan, CoinCodex’e göre Solana’nın ücretleri sürekli olarak 0,01 $’ın altında.

BitInfoCharts verilerine göre, Ether’deki işlem ücretleri 19 Aralık’ta ortalama 11 dolar civarında gerçekleşti. Diğer taraftan Bitcoin işlem ücretleri ise ortalama 32 dolar ile dikkat çekici bir seviyede yer aldı. CoinCodex’e göre, Solana’nın işlem ücretleri istikrarlı olarak 0,01 doların altında.

ETH/BTC fiyat grafiği, 20 Aralık’ta kısa süreli de olsa 0,05 BTC’nin altına düşerek iki yılın en düşük seviyesine geriledi. Bazı kripto yatırımcıları, ETH/BTC’deki bu fiyatın fırsat olduğunu savunurken, bazı kripto yatırımcıları da ETH’yi başarısızlıkla suçladı.

ETH:BTC grafik

Autism Capital, X platformu üzerinden yaptığı paylaşımda Ether maksimalistleriyle dalga geçti. Autism Capital, Solana’nın ilerleyişinin göz kamaştırdığını ve Ether’in gözden düştüğünü iddia etti. Kullanıcı, Vitalik Buterin’in ETH satmasıyla ve Ether kullanıcılarının Katman-2’yi öne çıkarmasıyla alay etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner