Yükleniyor...

Polkadot’da (DOT) bahar havası yaşanıyor: Gözü yükseklerde!

Aralık ayı itibariyle toplamda yüzde 50'ye yakın yükseliş yaşayan Polkadot (DOT) gelecek için ümit vermeye başladı.

BAKE yükseliş

Aralık ayı itibariyle toplamda yüzde 50’ye yakın yükseliş yaşayan Polkadot (DOT) gelecek için ümit vermeye başladı.

Ekosistemli projelerin tanınan isimlerinden Polkadot, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu duyuruyla ilgi topladı. 2024 yılında 2.0 güncellemesine adım atacağını belirten şirket, sektörün de genel olarak pozitife evrilmesiyle beraber harekete geçmiş durumda. Aralık ayında en etkili performans gösteren coin’lerden olan DOT daha şimdiden yatırımcı kitlesinde ve ekosisteminde büyük bir beklenti yarattı.

Kısa bir sürede yüzde 50’ye yakın artış yaşadı!

Aralık ayında yaptığı duyurular ve paylaşımlar ile yukarı yönlü ivme yakalayan DOT toplamda yüzde 46,10’luk bir artışa imza attı. Rakipleri Solana ve Avalanche’a göre nisepeten arka planda kalan Polkadot, pes etmeycek gibi duruyor. Özellikle de DOT’taki fiyat artışıyla birlikte gelecekteki süreçte Solana-Avalanche-Polkadot rekabeti izleyebiliriz.

Güncel duruma bakıldığında 7,54 dolardan işlem gören DOT, ekosistemden gelebilecek güzel haberler, BTC’nin yukarı yönlü hareketi veya BTC dominansının düşüşüyle ateşi yakabilir. Böyle bir senaryoda ilk olarak 8,288 dolara bir yükseliş izleyebiliriz. Daha sonrasında ise hedeflenecek seviyeler sırasıyla 8,859 – 9,214 – 9,654 – 9,952 ve 10,803 dolar olacaktır. Beklentilerin karşılanmaması ve BTC’deki ibrenin tersine dönmesi halinde ise sırasıyla 7 – 6,543 – 6,023 ve 5,724 dolara kadar düşüşler olası.

Ekran Resmi 2023 12 21 11.42.43

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner