Yükleniyor...

Analist Uyardı: “Bitcoin (BTC) Yükselişine Gölge Düşürecek Gelişmeler Var”

Menkul kıymetler trader’ı ve analisti Alessio Rastani, piyasaların Bitcoin (BTC) için sorun çıkarabilecek bir uyarı sinyali verdiğini söylüyor.

Analist Uyardı “Bitcoin BTC Yükselişine Gölge Düşürecek Gelişmeler Var” scaled

Menkul kıymetler trader’ı ve analisti Alessio Rastani, piyasaların Bitcoin (BTC) için sorun çıkarabilecek bir uyarı sinyali verdiğini söylüyor.

Rastani, son piyasa incelemesinde tahvil piyasasının neden borsa performansının güvenilir bir göstergesi olduğunu açıklıyor.

“Tahviller genellikle büyük kurumlar, büyük fonlar tarafından alınıp satılır. Bu nedenle, bu büyük kurumların ne yaptıkları, tahvil piyasasında nasıl bahis oynadıkları oldukça önemlidir. Genellikle, bono piyasasında gerçek borsalarda görmeden önce işaretler veya uyarılar görüyoruz. ”

Rastani, hisse senetlerinin ve tahvillerin borsaya karşı bir risk olarak görüldüğü için genellikle ters yöne gittiğinin altını çiziyor. Ancak geç dönem itibariyle, hisse senetleri ve tahvillerin her ikisi de yükseliyor, bu da trader’a göre uğursuz bir işaret.

“Borsalar aslında borsa ile birlikte artıyor. Bu iyi bir işaret değil, çünkü bu grafiklerden birinin doğru olmadığı anlamına geliyor. Burada bir şey tam olarak doğru değil… Ne zaman tahviller yükselirse, enflasyon değil, deflasyon güçleri ortaya çıkar … Deflasyon kazanıyor ve enflasyon kaybediyor. Bu oldukça kötü. ”

Bitcoin (BTC) ve S&P Korelasyonu

Trader, deflasyonun azalan talep ile başlayan ve azalan fiyatlar, borç temerrütleri, iflaslar ve işten çıkarmalar oluşturan, daha fazla talebe yol açan vahim bir döngü olduğunu söylüyor.

Bitcoin’e gelince, Rastani, kral kripto parasının borsalara bağlı olmaya devam ettiğini söylüyor. Borsa düşerse, BTC’nin de buna uyması muhtemeldir.

“S&P, borsalar ve Bitcoin arasındaki korelasyon nedeniyle, borsalar düzeltmeye başladığında, onların geri çekilmeleri, Bitcoin’i de etkileyebilir. Daha önce Bitcoin ve borsaların birbirine bağlı olarak nasıl birlikte hareket ettiklerini gördük…

S&P’nin büyük bir geri çekilmesi olduğunda, büyük bir geri çekilme veya düzeltmeye sahip olduktan sonra, Bitcoin fiyatında da benzer bir geri çekilme, büyük, derin bir düzeltme görebildiğimizi düşünüyorum.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner