Yükleniyor...

Bitcoin, Geçen Ay Son 1 Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin, aylar süren durgunluktan sonra geçtiğimiz hafta harekete geçti ve sadece son 10 günde %20'nin üzerinde sıçrama yaşadı.

bitcoin btc

Bitcoin, aylar süren durgunluktan sonra geçtiğimiz hafta harekete geçti ve sadece son 10 günde %20’nin üzerinde sıçrama yaşadı. Bitcoin fiyatı, Mayıs ayı başından bu yana yatay seyrediyordu, ancak geçen hafta psikolojik olarak görülen 10 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı ve Bitcoin başına 11 bin doların üzerine çıktı.

Bitcoin fiyatları geçtiğimiz ay bazı önemli kazanımlar elde etti, kabaca iki haftada yaklaşık  %27 artış gösterdi ve Ağustos 2019’dan bu yana en yüksek seviyelerine ulaştı. CoinDesk fiyat verilerine göre dünyanın en önemli dijital para birimi 31 Temmuz’da 11 bin 467 dolara yükseldi. Bu noktada, 12 Ağustos 2019’dan beri en yüksek değerinde işlem görmüş oldu.

Kripto para birimi, Temmuz ayının ilk iki haftasında göreceli bir rahatsızlık yaşadı ve 16 Temmuz ile 31 Temmuz arasında %26,7 tırmanmadan önce 8 bin 900 ila 9 bin 600 dolar arasında oldukça sıkı bir aralıkta hareket etti. Bu hareketten sonra, dijital varlık hafifçe geri çekildi ve %24.4 arttı. CoinDesk’e göre, bu kazançlar nedeniyle Bitcoin, 8 sene içerisinde en etkileyici Temmuz ayını yaşadı.

Birkaç Boğa Faktörü Kazanç Sağlıyor

Temmuz ayında yaşanan durumla beraber çeşitli değişkenlere dikkat çekti. Digital Capital Management Genel Müdürü Tim Enneking, daha önce Bitcoin ve ABD hisse senetleri arasındaki korelasyonun “birkaç ay boyunca saçma derecede yüksek” olduğunu ve dijital para biriminin bu fiyat korelasyonu önemli ölçüde düşmeden 10 bin dolar seviyesini geçmesinin imkansız olduğunu belirtmişti. Ancak, Bitcoin ve ABD hisse senetleri arasındaki fiyat ilişkisi bozulduğunda, altcoin’den BTC’ye dönüş tetiklendi.

Lider kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 11 bin 593 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner