Yükleniyor...

Anket: Son Zamanlarda Favori Altcoin’iniz Hangisi?

Ethereum ve Bitcoin'de son zamanlarda yaşanan yukarı yönlü hareketin etkileri hemen hemen bütün altcoin'lerde hissediliyor.

3130 scaled

Ethereum ve Bitcoin’de son zamanlarda yaşanan yukarı yönlü hareketin etkileri hemen hemen bütün altcoin’lerde hissediliyor. Türk Lirası bazında yeni rekorlar gelirken, dolar kurunun da yükselişiyle kripto paralarda hareketli günler yaşanıyor.

Birçok altcoin yükselişini sürdürürken biz de Coinkolik olarak Twitter üzerinden yaptığımız anket ile takipçilerimize, son günlerdeki favori altcoin’lerini sorduk. Seçeneklere son günlerde hacimleri yüksek ve hareketliliği fazla olan altcoin’leri, farklı cevaplar için de “diğer” seçeneğini ekledik.

825 kullanıcının katıldığı anketimizde sonuçlar şu şekilde:

  • Ethereum %30.8
  • Ripple %23.4
  • Chainlink %16.8
  • Diğer %29

Lider altcoin Ethereum %30.8’le en çok oyu aldı, son günlerde kayda değer yükseliş gösteren altcoin’lerden Ripple %23.4 ve Chainlink %16.8 oranlarında oy topladı. Kullanıcıların %29’u ile büyük bir kısmı “Diğer” seçeneği ile farklı altcoinleri favori olarak gösterdi. Bu da bizlere Bitcoin ve Ethereum gibi lider kripto paraların dışında, kullanıcıların farklı alternatiflere de yöneldiğini gösteriyor.

Anketimize gelen alıntılar ve retweetler’de takipçilerimiz; Litecoin, Chiliz, Cardano gibi Türkiye’de kripto para topluluğu tarafından sevilen altcoinleri sıraladı.

Siz de bu anketi ve çıkan sonuçları ilgi çekici bulduysanız, benzer anketlerimize sosyal medya hesaplarımızı takip ederek katılabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner