Yükleniyor...

Analiste Göre Bitcoin’in 30.000 Doların Altına Düşmesini Önlemek İçin Bu Seviyeyi Kazanması Şart

Popüler kripto para analistine göre Bitcoin'in (BTC) 30.

btc fiyat

Popüler kripto para analistine göre Bitcoin’in (BTC) 30.000 doların altına düşmesini engellemek için önemli olan bu seviyeyi geri alması gerekiyor.

Analist DonAlt, Bitcoin için 52.000 dolardan kilit direnci çıkarma ivmesi verebilecek bir yükseliş senaryosu çiziyor:

“Diyelim ki haberlere dayalı bir bomba alıyorsunuz, sanki yükseliş haberleri almıyormuşsunuz gibi yutulursa, sadece fiyat hareketi onu geri iter. Bu durumdan genellikle sıkılırsınız. Bu durumda, bu sıkıştırma, diyelim ki buraya (44.000 dolar) geri dönersek, onu kolayca 50.000 dolar bölgesine götürür. Bu noktada, bence bu yüksek seviyeye (52.000 dolar) öylece çıkaramayacak kadar çok yakınız.”

DonAlt, boğa eğiliminin devam etmesi ve Bitcoin’in 28.000 dolara kadar düştüğü bir senaryodan kaçınmak için BTC’nin önce kilit bir seviyenin üzerinde kapanması gerektiğini söylüyor.

“Bir şey olursa, 42.400 doların üzerinde bir kapanış bekleyin. Bana göre yapması gereken en az şey bu. Bunu bile beceremiyorsa, bence 30.000 doların altına iner. 42.400 doların üzerinde kapanabilirse bu bir sonraki hamleye karar verecek.”

CoinGecko’ya göre, yazı yazılırken Bitcoin 43.000 doladan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner