Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Boğaları Ayılarla Savaş Veriyor!

Bitcoin (BTC) boğaları, Çin'den gelen haberlerle beraber 40.

18112646

Bitcoin (BTC) boğaları, Çin’den gelen haberlerle beraber 40.000 dolarlık destek seviyesini savunmaya devam ediyor.

Lider kripto para biriminin fiyatı, 40.000 dolarlık desteği kaybetmeye çok yaklaştıktan sonra ani bir toparlanma gerçekleştirmeyi başardı. BTC, Bitstamp borsasında gün içi en yüksek değeri olan 43,780 dolara sıçradı ve iki saatten kısa bir sürede %7’den fazla değer kazandı.

161914313528123232341

Sabah saatlerinde bildirdiğimiz üzere kripto borsası Huobi, dün Çin anakarasından yeni müşteri kabul etmeyi bıraktıktan sonra 2021 yılının sonuna kadar mevcut tüm Çinli kullanıcılarını engelleyeceğini duyurdu. Huobi duyurusu, Bitcoin’in gün içi en düşük seviye olan 40.808 dolara düşmesine neden oldu, ancak alıcılar günü kurtarmak için hızla devreye girdi.

Dalgalı geçen bugünün sonunda lider kripto para birimi çalkantılı bir haftayı kapatmış olacak. Pazartesi günü, emlak devi Evergrande’nin küresel piyasaları panik moduna sokan borç krizi nedeniyle Bitcoin neredeyse %8 oranında düşüş yaşamayıştı. Daha sonra ardı arkasına gelen fud haberlerle beraber piyasada ciddi bir gerileme gerçekleşti.

Lider kripto para Evergrande krizinin ardından Çin’in kripto para ticareti ve yerel kripto madenciliği endüstrisi üzerindeki baskısını yoğunlaştırmasının ardından Cuma günü daha da düştü. Bybt tarafından sağlanan verilere göre, yalnızca son 12 saat içinde 296 milyon dolar değerinde kripto para tasfiye edildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner