Yükleniyor...

Cardano (ADA), DISH Network ile Ortaklık Kuruyor

Devam eden Cardano Zirvesi 2021'in ortasında, IOHK'nın kurucusu Charles Hoskinson, Cardano ile uydudan doğrudan yayın sağlayan dijital bir platform olan DISH Network arasında bir ortaklık duyurdu.

dish network cardano

Devam eden Cardano Zirvesi 2021’in ortasında, IOHK’nın kurucusu Charles Hoskinson, Cardano ile uydudan doğrudan yayın sağlayan dijital bir platform olan DISH Network arasında bir ortaklık duyurdu.

Stratejik ortaklık, Cardano’nun blok zinciri teknolojisini DISH’in telekom hizmetlerinde tanıtmayı, Cardano’nun benimsenmesini artırmayı ve telefon uydusunda 8 milyon dijital kimlik (DID) ile DISH kullanıcılarına fayda sağlamayı amaçlıyor.

Milyonlarca DISH kullanıcısı, merkezi şirketlerin etkisi olmadan Cardano ile ağ bağlantısına sahip olacak.

2021 Cardano Zirvesi’nde konuşan Hoskinson, ana fikrin kullanıcıların bir alandan diğerine sorunsuz bir şekilde hareket edebilecekleri bir ağ oluşturmak olmasının yanı sıra temel iş altyapısının “kemikleşmiş” kaldığını söyledi.

Hoskinson konuyla ilgili şunları söyledi;

“Kimliğin kullanımıyla veri kapasitesi değişim hareketinin yapılabilecek ve keşfedilebilecek diğer şeyler arasında çok fazla kesişme olduğunu düşünüyoruz. Bu, nasıl gittiğini görmek için sabırsızlandığımız heyecan verici bir ilişki.”

IOHK kurucusu, blockchain teknolojisinin sahaya uygulanmasının zorluklarına rağmen ortaklığın Telekom endüstrisinin tüm modelini dönüştüreceği umduğunu da sözlerine ekledi.

Hoskinson’a göre, milyonlarca DISH kullanıcısı, merkezi şirketlerin etkisi olmadan Cardano ile ağ bağlantısına sahip olacak. Başarılı olursa, telekom alanı için varsayılan iş modeline dönüşebilir.

DISH, 19 milyondan fazla müşterisi ile kullanıcılara hesaplarının her yönü üzerinde tam kontrol sağlayan en büyük Telekom hizmetlerinden biri. Şirket ayrıca kripto para ödemelerini kabul eden ilk halka açık şirketlerden biri.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner