Yükleniyor...

Analiste Göre DeFi Token’ları Yakın Bir Zamanda Yükselişe Geçebilir

Merkezi olmayan finans sektörü, geçtiğimiz hafta boyunca büyük kazançlar elde etti ve birçok token boğalar kripto piyasasının zor durumda bulunan alanına tam hızda geri dönerken patlayıcı bir ivme gördü.

defi 2

Merkezi olmayan finans sektörü, geçtiğimiz hafta boyunca büyük kazançlar elde etti ve birçok token boğalar kripto piyasasının zor durumda bulunan alanına tam hızda geri dönerken patlayıcı bir ivme gördü.

Bu toparlanma ilk olarak DeFi’ın popüler çocuğu Yearn.finance’in YFI token’ının 7.500 dolarlık en düşük seviyelere ulaşmasıyla başladı ve bu noktada, onu 18.000 dolarlık yüksek bir seviyeye fırlatan büyük bir ivme kazandı. Token o zamandan bu yana stabilize oldu ve bu önemli seviyenin çok yakınında yer alıyor. Eğer seviye kırılırsa ve uzun bir süre yukarıda tutulursa, tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasına izin veren büyümesi için bir temel sağlayabilir.

Ekosistemdeki birçok kripto paranın gördüğü fiyat artışlarıyla paralel olarak, likidite sağlayıcılarının merkezi olmayan ticaret platformlarındaki getirileri de fırladı. Bu, DeFi token’ları tarafından görülen fiyat hareketlerini haklı çıkardı ve onları daha yükseğe çıkarmak için bir rüzgar yaratabilir.

Bir trader şimdi DeFi kripto varlıklarının, piyasanın geri kalanının gücünün devam ettiğini gösterdiği için yakın vadede “aptalca bir koşuya” devam etmesini beklediğini belirtiyor.
Şu anda Bitcoin tarafından görülen istikrarın ve devasa bir Ethereum rallisinin bu sonraki hareketi kuluçkaya yatıracağına inanıyor.

Kripto Para Piyasasının İstikrarı DeFi’ya Yardımcı Oluyor

Son zamanlarda daha büyük DeFi token’larında görülen toparlanma, sektördeki en iyi projelerin değerini izleyen FTX’teki DeFi kalıcı endeksine bakarken görülebilir. Bu kontrat, birkaç hafta önce 1.400 dolarla en düşük seviyesiyeyle dibe vurdu ve şu anda 2.160 dolardan işlem görüyor.  DeFi endeksi Ağustos sonunda 3.500 dolara ulaştı. Bu yüksekleri geri kazanmadan önce gidecek bir yolu olmasına rağmen, son dönemdeki düşükler uzun vadeli bir dip gibi görünüyor.

DeFi Token’ları Yakında Yükselebilir

Bir analist, DeFi token’larının yakın vadede yükseliş yaşayacaklarına inandığını açıkladı ve bu, Ethereum tarafından kuluçkaya yatırılacak. Analist, şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda Defi token’ları, ETH ve Bitcoin’de geniş bir pazar gücü var. ETH, aptalca bir koşuya gitmek istiyor gibi görünüyor.”

Ethereum trendlerinin bir sonraki yeri şüphesiz daha geniş DeFi pazarını etkileyecektir. Devam eden herhangi bir güç, daha küçük token’ları daha yükseğe fırlatabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner