Yükleniyor...

Bitcoin Cash Hard Fork Gerçekleşirken BCH Çöküşe Geçti

Bitcoin Cash (BCH) tarihinin önemli bir gelişmesini yaşayarak bir zincir bölünmesi gerçekleştiridi.

bitcoin cash hard fork

Bitcoin Cash (BCH) tarihinin önemli bir gelişmesini yaşayarak bir zincir bölünmesi gerçekleştiridi. Ancak ağın geleceğindeki belirsizliklerden dolayı, Bitcoin Cash fiyatında %7 geri çekilme yaşandı.

Ağın geleceğinin belirsizliği ile boğuşan trader’lar, Bitcoin Cash’in fiyatını son 24 saatte 255 dolar seviyesinen 240 dolara kadar düşürdüler.

Bitcoin Cash ABC (BCHA) ve Bitcoin Cash Node (BCHN) arasında yaşanan anlaşmazlığın ardından, madenci karları ve fonları ağın gelişimine göre yeniden şekilleniyor.

bitcoin cash grafik

Madenciler Hangi Çatalı Destekliyor?

Bitcoin Cash madencileri arasında yapılan bir ankete göre madenciler, Bitcoin Cash ABC’yi değil Bitcoin Cash Node’u destekleyeceklerini bildirdiler. Bunun en büyük sebebi olarak ise Bitcoin Cash ABC’nin madenci gelirlerinin %8’ini kesmesi olduğu belirtiliyor.

Kârların azalmasından korkan ve topluluğun ademi merkeziyetçi ruhunu bozacağından korkan BCH kullanıcıları arasında büyük tartışmalar meydana geldi. Çoğu büyük şirket yaptığı açıklama ile değişikliğe uyum sağladıklarına dair açıklamalar yapsalar da Coinbase gibi birçok kripto para borsası BCH para yatırma ve çekme işlemlerini geçici olarak durdurma kararı aldı.

Hard Fork’un gerçekleştiği saatlerde lider kripto para Bitcoin (BTC) ve en büyük altcoin konumunda bulunan Ethereum (ETH) oldukça iyi performans gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner