Yükleniyor...

Analistin Bu Modeline Göre Ethereum’u (ETH) Önemli Düşüşler Bekliyor

Ethereum, son haftalarda Bitcoin ile yakın bir şekilde işlem görüyordu ancak bu korelasyon; kripto para birimi 410 dolarlık en yüksek seviyelere yükselirken, BTC 12.

Analistin Bu Modeline Gore Ethereumu ETH Onemli Dususler Bekliyor

Ethereum, son haftalarda Bitcoin ile yakın bir şekilde işlem görüyordu ancak bu korelasyon; kripto para birimi 410 dolarlık en yüksek seviyelere yükselirken, BTC 12.000 doların altında kalınca bazı düşüş işaretleri gösterdi.

Belirmek gerekirse bu ralli kısa sürdü çünkü rallinin hemen ardından, lider altcoin’in 390 doların altına düşmesine neden olan büyük bir satış baskısı akışı izledi.

ETH’de şu anda yukarı yönlü ivme azalmaya devam ederken, varlık bazı açık zayıflık işaretleri gösteriyor.

Ethereum Zayıflık İşaretleri Gösteriyor

Ethereum fiyatı, Pazartesi günü gözlenen 410 doların biraz altındaki günlük yüksek seviyelerden kayda değer bir düşüşe işaret ediyor.

Dünkü düşüş Ethereum için acımasız oldu çünkü kripto para biriminin fiyatı, mevcut fiyatına yükselten bir destek bulamadan önce 380 dolara düştü.

Bu aşağı yönlü ivme, kripto parayı bu destek seviyesinin altına iterse; varlık yakın vadede önemli kayıplar görmeye hazır olabilir.

Bununla birlikte, geçen hafta görülen bu seviyeyi kırmaya yönelik önceki girişim başarısız olduğu için, ayılar buradaki satın alma baskısını azaltmak için yeterli güce sahip olmayabilir.

Önümüzdeki saatlerde Ethereum trendlerinin nerede olacağı büyük olasılıkla Bitcoin’e bağlı olacak, çünkü kripto para birimi şu anda 11.400 dolarlık temel desteğinin hemen üzerinde duruyor.

Bu Ayı Formasyonu ETH’nin Kazançlarını Kaybetmesine Neden Olabilir

Bir analist, Ethereum’u son birkaç haftadır baş ve omuz ticareti modeli ile yakından izliyor.

Analist 320 dolarlık düşük bir hedef ortaya koyarken, kripto para 380 doların altına düşerse bu model doğrulanacaktır.

Bu düşüş eğilimi teyit edilmenin eşiğinde olduğundan, boğalar yükselmeli ve önümüzdeki birkaç saat içinde Ethereum’un düşüşünü yavaşlatmalıdır.

Bitcoin’de Durumlar Ne?

Kripto para piyasasından 13 milyar dolar daha çekilmesi ile birlikte birçok kripto para kırmızı renge büründü. Bu yatırım çıkışı, Bitcoin’in (BTC) son 4 saat içerisinde 300 dolar ve haftalık bazda ise yaklaşık olarak 1.200 dolar kaybetmesine neden olmuş olabilir.

Mevcut düşüş için belirgin bir katalizör bulunmamakla birlikte, Federal Rezerv (FED) Başkanı Jerome Powell, Perşembe günü ekonomiyi ayakta tutmak adına bir takım önlemler alınacağı belirtti.

Ekonomik toparlanmaya ilişkin artan karamsarlıkla birlikte, pek çok kurumsal yatırımcının daha net bir finansal piyasa görüntüsü çıkana kadar, yatırımlarını piyasalardan çekmesi muhtemel görünüyor.

Bugün sadece kripto para piyasası sarsılmakla kalmadı, aynı zamanda Dow Jones, S&P 500 ve FTSE 100 gibi borsalar da son 24 saat içerisinde bir çöküş yaşadı.

Bitcoin’de Kısa Vadede İzlenecek Fiyat Seviyeleri

4 saatlik BTC/USD grafiğine baktığımızda, lider kripto paranın ana destek alanına geri döndüğünü görebiliriz. Bu 11.400 dolarlık bölge, son iki hafta içerisinde iki ayrı durumda Bitcoin için kritik kısa vadeli destek oldu ve şimdi ise mevcut düşüş trendini bir kez daha yavaşlatmaya yardımcı oluyor. Kapanıştan önce boğalar tekrardan bu seviyeye geri dönebilirse, bu desteğin lider kripto parayı yukarı doğru ittiğini görebileceğiz.

Bununla birlikte, bu önemli seviye başarısız olursa, 11 Ağustos’taki çöküşün bitiş noktası olarak kabul edilen 11.120 dolar seviyesinin boğalar tarafından tutulması gerekecektir. Bu seviyenin altında ise, 31 Temmuz’dan beri ziyaret edilmeyen 11.000 civarında ikinci ana destek bölgesi bulunmakta. Bu seviyeye inmek, BTC fiyatları için 25 günlük yeni bir düşük seviyeyi oluşturacaktır.

11.000 doların altında ise geçtiğimiz ay kırılan ve 2020’nin bir önceki rekoru olan 10.500 dolar seviyesi yer almakta.

Toplam piyasa sermayesi: 369 milyar dolar
Bitcoin piyasa sermayesi: 210 milyar dolar
Bitcoin hakimiyeti: %57

Bitcoin (BTC), yazım itibari ile 11.301 dolar seviyesinden işlem görüyor. Ethereum da yine haberin yazımı itibariyle 380 dolar seviyesinde işlem görüyor. İki lider varlığın arasındaki korelasyonun ilerleyen günlerde nereye evrileceği merakla bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner