Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatı Bir Haftada 1200 Dolar Kaybetti: Sıradaki Hedef Ne?

Kripto para piyasasından 13 milyar dolar daha çekilmesi ile birlikte birçok kripto para kırmızı renge büründü.

bitcoin dusuyor siradaki hedef ne

Kripto para piyasasından 13 milyar dolar daha çekilmesi ile birlikte birçok kripto para kırmızı renge büründü.  Bu yatırım çıkışı, Bitcoin’in (BTC) son 4 saat içerisinde 300 dolar ve haftalık bazda ise yaklaşık olarak 1.200 dolar kaybetmesine neden olmuş olabilir.

Mevcut düşüş için belirgin bir katalizör bulunmamakla birlikte, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Perşembe günü ekonomiyi ayakta tutmak adına bir takım önlemler alınacağı belirtti.

Ekonomik toparlanmaya ilişkin artan karamsarlıkla birlikte, pek çok kurumsal yatırımcının daha net bir finansal piyasa görüntüsü çıkana kadar, yatırımlarını piyasalardan çekmesi muhtemel görünüyor.

Bugün sadece kripto para piyasası sarsılmakla kalmadı, aynı zamanda Dow Jones, S&P 500 ve FTSE 100’de son 24 saat içerisinde bir çöküş yaşadı.

Kısa Vadede İzlenecek Fiyat Seviyeleri

4 saatlik BTC/USD grafiğine baktığımızda, lider kripto paranın ana destek alanına geri döndüğünü görebiliriz. Bu 11.400 dolarlık bölge, son iki hafta içerisinde iki ayrı durumda Bitcoin için kritik kısa vadeli destek oldu ve şimdi ise mevcut düşüş trendini bir kez daha yavaşlatmaya yardımcı oluyor. Kapanıştan önce boğalar tekrardan bu seviyeye geri dönebilirse, bu desteğin lider kripto parayı yukarı doğru ittiğini görebileceğiz.

Bununla birlikte, bu önemli seviye başarısız olursa, 11 Ağustos’taki çöküşün bitiş noktası olarak kabul edilen 11.120 dolar seviyesinin boğalar tarafından tutulması gerekecektir. Bu seviyenin altında ise, 31 Temmuz’dan beri ziyaret edilmeten 11.000 civarında ikinci ana destek bölgesi bulunmakta. Bu seviyeye inmek, BTC fiyatları için 25 günlük yeni bir düşük seviyeyi oluşturacaktır.

11.000 doların altında ise geçtiğimiz ay kırılan ve 2020’nin bir önceki rekoru olan 10.500 dolar seviyesi yer almakta.

Teknik Analiz

4 saatlik grafikte 50 EMA ve 100 EMA’ya sırasıyla baktığımızda (mavi ve kırmızı çizgiler), düşüşün yakınsamasına çok yakın olduğumuzu görebiliriz. Bu, BTC trader’ları için kötü bir işaret olarak kabul edilecek ve piyasada daha fazla panik satışı gelebilir.

bitcoin grafik

RSI’da ise, gösterge çizgisi aşırı satım bölgesine geri dönmeye gerçekten çok yakın bulunuyor. Bu 22 Ağustos’ta da benzer bir şekilde yaşanmıştı. Bitcoin boğalarının kısa vadede geçici bir toparlanmayı başarabilmeleri için yardımcı olacak tek umut noktası bu olabilir.

Toplam piyasa sermayesi: 369 milyar dolar
Bitcoin piyasa sermayesi: 210 milyar dolar
Bitcoin hakimiyeti:% 57.0

Bitcoin (BTC), yazım itibari ile 11.287 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner