Yükleniyor...

Analistler Bitcoin (BTC) Fiyatındaki Düşüşün Devam Edeceği Görüşünde

Son birkaç gün içinde Bitcoin (BTC) yükseliş trendine adım atar görüntüdeydi ki 7 Mart'ta lider kripto para birimi 9.

Analistler Bitcoin BTC Fiyatının Düşeceği Fikrinde Birleşti

Son birkaç gün içinde Bitcoin (BTC) yükseliş trendine adım atar görüntüdeydi ki 7 Mart’ta lider kripto para birimi 9.250 dolar seviyelerine kadar çıkmıştı.

Bu olumlu fiyat eğilimi daha büyük kazançların öncüsü olarak kabul edildi ve birçok kişi BTC’de yükseliş beklentisine girdi. Ancak Bitcoin bir kez daha yönünü aşağı çevirerek 9.000 doların altına düştü. İki popüler analist BTC’nin bu durumunu değerlendirerek daha fazla düşüşün olabileceği sonucuna vardı.

Bitcoin (BTC) 8.400 Dolara Geri Dönecek

Tanınmış kripto para analisti Hsaka, iki grafik paylaşarak Ekim ayı Bitcoin grafiği ile bu ayın grafiği arasında ürkütücü benzerlikler olduğuna dikkat çekti.

Her iki grafik de tanımlanmış bir işlem aralığında düşen bir kanal, o kanaldan başka bir düşen kanala doğru bir sapma söz konusu. Geçmiş grafikte olan ancak mevcut grafiğin sahip olmadığı tek şey, dibi yeniden test eden bir düşüş trendi. Analist, bu fraktalın tam olarak onaylanması durumunda Bitcoin’in önümüzdeki birkaç gün içinde 8.400 dolar seviyesinde işlem görmesini muhtemel görüyor.

Ayrıca Bitcoin 10.000 dolar seviyesindeyken BTC’nin 6.400 dolara kadar inebileceğini söyleyen analist Dave, BTC’nin önümüzdeki haftalarda, muhtemelen Nisan ayında 8.400 dolara düşebileceğini söyledi.

Analist, bu öngörüsünü BTC’nin iki yıllık fiyat eğiliminin bulunduğu uzun vadeli fiyat grafiği ile destekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner