Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Rövanşa Hazırlandığını Gösteren İşaretler

Son birkaç gün içinde hafiften toparlanan Bitcoin fiyatı dün tekrar 9.

Bitcoin BTC 2

Son birkaç gün içinde hafiften toparlanan Bitcoin fiyatı dün tekrar 9.000 doların altına düştü ve yatırımcıları endişelendirdi. Birçok analist kısa vadede düşüşün devam edeceği öngörüsünde bulunurken, bazı analistlerin endişelenmediği, hatta Bitcoin’in (BTC) rövanşa hazırlandığı öngörülerinde bulunduğu görülüyor.

Bitcoin’in yükseleceğini düşünen kripto para analistlerinden CryptoBull, orta vadede Bitcoin fiyatında boğa koşuna neden olabilecek teknik faktörleri sıraladı.

 

Golden Cross Oluşumu

Kripto para piyasasının yakından bildiği bu oluşum, fiyat grafiğinde göründüğü zaman ufukta bir boğa koşusunun olduğu şeklinde yorumlanır. Geçtiğimiz haftalarda Bitcoin’in günlük fiyat grafiğinde geçtiğimiz bu önemli oluşum göründü. Daha önceki golden cross oluşumları sonrası Bitcoin fiyatında yüzde 20500, yüzde 6750 ve yüzde 150 gibi büyük oranlarda artışlar yaşandı.

Blok Ödülü Yarılanması (Halving)

Mayıs ayının ilk veya ikinci haftasında gerçekleşmesi beklenen Bitcoin blok ödülü yarılanması BTC’nin enflasyonu yarı yarıya düşürecek. Stok-akış modelinin mucidi olan PlanB’ye göre Bitcoin fiyatı, yarılanmadan sonra 55.000 ila 100.000 dolar arasında bir aralığa oturacak.

Ichimoku Cloud Göstergesi

Son olarak, kripto para analisti CryptoBull, uzun vadeli eğilimleri ve anahtar seviyeleri gösteren hepsi bir arada teknik gösterge Ichimoku Cloud’un yeni bir Bitcoin boğa piyasası sinyali vermeye başladığını belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner