Yükleniyor...

Güncel Bitcoin (BTC) Yorumları ve BTC/USD Analizleri

Uzmanlara göre, kısa vadede Bitcoin (BTC) fiyatı 9.

Usta Analistler Kritik Seviyelere Göre Bitcoin BTC Fiyatını Yorumladı

Uzmanlara göre, kısa vadede Bitcoin (BTC) fiyatı 9.500 dolara ulaşamayacak olursa boğalar için işler iyi gitmeyecek. Yazım sırasında 8.600 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin, şu anda ayıların baskısında ve ayılar fiyat üzerindeki kontrolü geri almak için baskılarını artırmaya başladılar.

Bitcoin Fiyatı İçin Tehlikeli Seviye

Eski Wall Street trader’ı Tone Vays, son videosunda ağırlıklı olarak Bitcoin fiyatı üzerinde durdu. Trader, mevcut kırmızı mumun ayıların zaferi anlamına gelmediğini söyledi.

TD Sequential indikatörüne dayanak fiyat analizi yapan Vays, Bitcoin fiyatında önemli bir düşüş olmadığını belirtti. Trader, ayrıca yükseliş trendi beklentilerinin canlı kalmaya devam ettiğini ve olumsuz bir görünümün söz konusu olmadığını söyledi.

Ancak Vays, Bitcoin’in bir önceki haftalık kapanışın altında işlem görmeye başlaması durumunda bu sefer ayıların fiyat üzerindeki baskılarının ciddi ciddi hissedileceğine dikkat çekti. Trader, yılın büyük bölümünde Bitcoin’in 10.000 doların altında işlem göreceğine dair önceki tahminine bağlı olduğunu bir kez daha gösterdi.

Boğalar Günü Kurtarabilecek Mi?

Bitcoin’in 2020 boyunca fiyat hareketini mucizevi bir şekilde öngören trader DonAlt’a göre, ayılar, BTC’nin 9.500 doları kırmadığı müddetçe kontrol sahibi olmaya devam edecekler. Analiste göre haftalık mumun kapanış seviyesi oldukça önemli.

Her iki analistin de değindiği gibi, Bitcoin eğer 8 Mart’ı 8.750 doların altında kapatacak olursa çok daha uzun ve çok daha büyük düşüşler yaşanabilir. Bu sebeple Bitcoin fiyatının 9 Mart 03.00’a kadar 8.750 doların üstüne çıkması oldukça önemli.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner