Yükleniyor...

Analistler Bitcoin Fiyatı Hakkında Ne Düşünüyor?

Yerli analist Kripto Levent, Bitcoin’de (BTC) partinin bittiğini gösteren sinyallerin kesinleştiğini dile getirdi.

bitcoin fiyatı hakkında ne düşünüyorlar

Yerli analist Kripto Levent, Bitcoin’de (BTC) partinin bittiğini gösteren sinyallerin kesinleştiğini dile getirdi. Analiste göre ortalama 8 bin 200 dolar seviyeleri büyük ihtimalle görülecek seviyelerdir.

Kripto Levent attığı tweet dizisinde şu ifadeleri kullandı:

“Arkadaşlar yukarıdaki pembe çizgiyi güncelledim, en üstteki 9040 fiyatını takip edeceğiz. Kısa vadeli çalışanların zaten çoktan işlemden çıkmış olması gerekirdi. Orta vadeli çalışanlar bu fiyatı takip edebilir. Uzun vadeli bakanlar için 8200 dikkatli olma vakti.”

Bununla beraber altcoin’ler için de açıklamalarda bulunan analist, şunları söyledi:

“Altlar ne olur diye soranlara şöyle genel geçer bir bilgi vereyim. İlk fiyat takribi %7 aşağıda. Kesin olmamakla birlikte altcoinler’deki satışta takribi şimdiki fiyatlarından yüzde 7 aşağıya çekilebilir diyebiliriz. Yani hiç TA bilmeyenler #btc düşüşü yüzdesi kadar hesaplayabilir.”

Üç Senaryo Var

Bir diğer analist Volkan Korkmaz ise BTC’de düşüş trendine girildiği, önümüzde ise 3 senaryo olduğunu söyledi. Korkmaz’ın bahsettiği 3 senaryo şu şekilde:

  • 16 bin 800 seviyelerine gelip OBO oluşumunun sağ omzunu yapma ihtimali,
  • En son yaptığı dibi test edip dönüş arama ihtimali,
  • Yeni bir potansiyel alçalan dip arama ihtimali (3,000 – 3,300) seviyeleri.

Analist bunların ayı senaryoları olduğunu söyleyerek, “Bullish senaryo için bknz: ilk tweette bahsettiğim kırmızı kutu üzerine çıkılması şart” dedi.

Çöküş Yaşanabilir

Bir diğer analist Dr. Hardfork ise “#BTC 9 bin 200 dolarlık desteğini kırdı, 8 bin 600 ve altta 8 bin 200 dolar seviyesi önemli. 8 bin 200 direncinin kırılması durumunda çöküş sert olur” ifadelerini kullandı.

CryptoPanda da ciddi düşüş bekleyen analistlerden birisi. Analist BTC fiyatıyla alakalı şu ifadeleri kullanıyor:

“Bitcoin 4H grafikte görünüm böyle. Durumlar pek iç açıcı değil. Birkaç defadır 10 bin seviyeleri denendi ancak aşılamadı. Orada güçlü bir direnç oluştu. 10 bin dolar seviyeleri hacimli bir şekilde aşılmadığı sürece aşağı yönlü bir hareket sürpriz olmayacaktır. Yükselen takozun aşağı yönlü kırılması durumunda Fibonacci seviyeleri dahilinde ilk destek 8 bin 200, ikinci destek 6 bin 800 dolar olarak gözüküyor.”

Rahat Olun

Bir diğer analist Crypto Michael ise yatırımcılara rahat olmaları gerektiğini söyledi. Michael, şu ifadeleri kullandı:

“Dünyanın sonu geliyor (!) #BITCOIN 9 bin 100 dolar. BTC, Mart ayında yaşanan kazadan bu yana hala +yüzde 150 ve o zamandan beri en iyi performans gösteren varlık. herkes sakin olsun.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner