Yükleniyor...

“Bitcoin mi Bankalar mı?” Sorusuna Verilen Cevaplar

Büyük bankalara güvenen insanların oranı 2017'den beri büyük ölçüde düşerken, Bitcoin'e ise destek patladı.

bitcoin banks

Büyük bankalara güvenen insanların oranı 2017’den beri büyük ölçüde düşerken, Bitcoin’e ise destek patladı.

Tokenist tarafından düzenlenen bir ankete göre bankalar ve Bitcoin güven konusunda neredeyse eşit durumda. Ayrıca, son üç yıl boyunca bu konuda inanılmaz bir değişim de yaşanmış. Tokenist, 17 ülkede 4 bin 852 katılımcıya bu anketi uygulayarak insanların bankalara ve Bitcoin’e bakış açılarını ölçtü. Elde edilen sonuçlar, daha önce gerçekleştirilen benzer bir anketle karşılaştırıldı.

bitcoin araştırma

Bitcoin’e Kim Güveniyor?

Tokenist tarafından elde edilen verilere göre insanların tutumları zaman içerisinde ciddi bir değişim yaşamış.

Anket sonucunda sadece eşit bir bölünme değil, aynı zamanda Bitcoin’e daha fazla güvenme değişimi de ortaya çıktı. Daha da ilginç olanı, 2017’den bu yana durumun nasıl değiştiği. O zamanlar sadece yüzde 18’lik kısım Bitcoin’i tercih ederken, yüzde 82’lik kısım büyük bankaları tercih etmişti. bitcoin araştırma 2020’de ise bu durum ciddi anlamda değişti. Genel görüşte yaşanan bu değişimin Bitcoin’in ileride daha çok benimseneceğini kanıtladığı ifade ediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner